PSRS čempionāti
PSRS meistarsacīkstes 1966

PSRS meistarsacīkšu 2. grupas 2. apakšgrupas turnīru Daugava uzsāka novembra vidū ar divpadsmit spēlēm savā laukumā. Mūsējo pirmie pretinieki bija Saratovas Enerģija. Sākumā Kršeminskis izvirzīja vadībā rīdziniekus, taču tad minūtes laikā mūsējie nokļuva zaudētāju lomā. Lai gan turpinājumā Daugava bija pārsvarā, rezultāts vairs nemainījās (1:2). Otrajā spēlē Daugava ar lielām pūlēm pēdējās minūtēs panāca neizšķirtu (5:5). Tikpat neveiksmīgi rīdzinieki nospēlēja pret Penzas Dīzelistu (4:4, 1:2). Nākamais pretinieks Kaļiņinas  ASK bija vēl bīstamāks. Taču šoreiz Daugava bija mobilizējusies kā nākas un izcīnīja divas uzvaras (4:3, 4:1). Arī turpmāk gāja kā pa viļņiem zaudējums un uzvara pret Ļeņingradas Dinamo, četri punkti pret turnīra vājāko komandu Rjazaņas Spartaku, divas neveiksmes pret Elektrostaļu. Pēc tam mūsējie devās izbraukumā. Glazovā rīdzinieki izcīnīja trīs punktus. Pārsteidzošas metamorfozes notika Penzā. Mājinieki centās mūsējos salauzt ar neatlaidību un tempu. Pirmajā spēlē rīdziniekiem izdevās viņus “nomierināt” (6:2), otrajā mājinieki atspēlējās iespaidīgi (1:9). Elektrostaļā mūsējie piedzīvoja divus zaudējumus. Gadu mijā četras spēles notika Rīgā pret Glazovas un Čerepovecas hokejistiem. Salīdzinājumā ar sezonas sākumu Daugava bija ievērojami uzlabojusi savu sniegumu. Pirmā spēle beidzās neizšķirti, pārējās mūsējie uzvarēja. Par līgas snaiperu karali izvirzījās Reps, gandrīz katrā spēlē gūdams kādus vārtus.

Nākamās spēles mūsējie aizvadīja Kazaņā pret turnīra līdervienību. Interesantās sacīkstes vēroja gandrīz 10 000 skatītāju. Pirmo spēli Daugava sāka ar ofensīvu, tomēr kazaņiešu pretuzbrukumi bija ļoti bīstami, un ripa divas reizes atrada ceļu mūsējo vārtos. Trešdaļas vidū Kuzņecovs samazināja rezultāta starpību. Pēc tam sekoja Salceviča izrāviens, atspēle Repam, metiens, un vārtsarga atvairīto ripu vārtos ieraidīja Apsītis. Otrajā trešdaļā mājinieki atjaunoja divu vārtu pārsvaru, bet trešdaļas beigās Hendelis tieši no iemetiena vienus vārtus atguva. Pēdējā trešdaļā kazaņieši guva vēl divus vārtus, rīdzinieki diemžēl, nevienus (3:6). Galvenais neveiksmes cēlonis bija aizsargu kļūdas. Tādēļ otrajā spēlē aizsardzību pastiprināja Spāde. Eksperiments izdevās. Pirmajā trešdaļā Strauts izvirzīja rīdziniekus vadībā, tūdaļ pēc pārtraukuma Grabovskis guva otros vārtus, taču mājinieki drīz vien samazināja rezultāta starpību. Trešdaļas vidū Salcevičs izdarīja piespēli no aizvārtes, un ripa, atsitusies pret pretinieka slidu, ielidoja vārtos. Uzvarēja Daugava (3:1), sagādājot līderim pirmo zaudējumu turnīrā.

Ļeņingradā rīdzinieki pirmajā dienā guva pārliecinošu uzvaru, bet otrajā pamanījās izniekot trīs vārtu pārsvaru (3:6). Kaut kas līdzīgs atkārtojās Čerepovecā. Rīdzinieki atkal bija ieguvuši trīs vārtu pārsvaru. 57. minūtē mājinieki vienus vārtus atguva un, izmantojot mūsējo apjukumu, pēdējā minūtē panāca izlīdzinājumu (3:3). Otrajā spēlē Daugava zaudēja (4:7). Janvāra vidū starptautiskā draudzības spēlē Rīgā mūsējie pieveica Rumānijas izlasi (4:2). Pēc tam Daugava nodemonstrēja lielisku sniegumu pret spēcīgajām Kuibiševas un Čeļabinskas komandām, četrās spēlēs zaudējot tikai vienu punktu. Tad Daugava devās atbildes vizītē uz Kuibiševu un Čeļabinsku. Kuibiševā mājinieki centās atspēlēties par katru cenu, ļaudami vaļu ne vien rokām, bet arī nūjām. Tomēr rīdzinieki atkal guva divas uzvaras. Čeļabinskā sīvā cīņā pārāki izrādījās mājinieki. Kaļiņinā asā un sasprindzinātā spēlē uzvaru pēdējā minūtē “izrāva” Reps (3:2). Arī otrajā dienā viss izšķīrās pēdējā minūtē sekundi pirms spēles beigu signāla mājinieki panāca izlīdzinājumu (2:2).

Februāra beigās Daugava piedalījās starptautiskā turnīrā  Bukarestē. Izšķirošajā spēlē par pirmo vietu rīdzinieki sacentās ar Bukarestes komandu faktiski Rumānijas izlasi. Rīdzinieki  piecreiz izvirzījās vadībā, mājinieki piecreiz rezultātu izlīdzināja. Kad līdz mača beigām atlika tikai divas minūtes, Bušs guva izšķirošos vārtus (6:5). Komandas kapteinis Apsītis saņēma skaistu sudraba kausu. Tā bija Daugavas pirmā lielākā uzvara starptautiskā arēnā. Pēc atgriešanās mājās Daugava draudzības spēlē pārspēja Pori vienību (5:2). Pēc tam spēkus pret somiem izmēģināja arī Latvijas junioru izlase, papildināta ar dažiem meistarkomandas spēlētājiem. Šoreiz uzvarēja viesi (3:4). Atsākot meistarsacīkšu cīņas, mūsējie Saratovā negaidīti piedzīvoja divus zaudējumus pret turnīra pastarīti, turklāt pirmajā spēlē pamanījās izniekot trīs vārtu pārsvaru. Visvairāk raižu Daugavai sagādāja bijušie rīdzinieki Verižņikovs un Malahovs.

Marta vidū pēc ilgāka pārtraukuma Rīgā atkal notika PSRS meistarsacīkšu spēles Daugava uzņēma turnīra līdervienību Kazaņas USK. Mūsējie trīsreiz izvirzījās vadībā viesi trīsreiz panāca izlīdzinājumu (3:3). Otrajā spēlē uzvarēja rīdzinieki (6:4). Četrus vārtus guva Krastiņš, kurš bija atgriezies ierindā pēc kārtējās traumas sadziedēšanas. Turnīra tabulā pirmo vietu joprojām saglabāja kazaņieši, taču viņiem uz pēdām mina Elektrostaļas, Čeļabinskas, Kaļiņinas hokejisti, arī Rīgas Daugava. Cerības uz pirmo vietu saglabāja arī Minskas Torpedo vienība, kura tobrīd bija aizvadījusi par vienpadsmit (!) spēlēm mazāk.

Tieši ar minskiešiem rīdzinieki tikās nākamajā kārtā. Sākumā pēc Krastiņa un Repa metieniem vadībā izvirzījās Daugava. Trešdaļas beigās, izmantojot mūsu aizsargu kļūdas, viesi panāca izlīdzinājumu. Tagad jau uzbrukumos aizrāvās minskieši, un Bušs viņus par to nekavējoties “sodīja” (3:2). Otrās trešdaļas beigās minskieši vēlreiz rezultātu izlīdzināja. Pēdējā trešdaļā Daugava ar Apsīša un Strauta metieniem nosvēra svaru kausus savā labā (5:3). Otrajā spēlē viesi revanšējās (2:5).

Marta beigas un aprīļa sākums pagāja PSRS kausa izcīņas zīmē. Vispirms mūsējie sacentās ar Gorkijas Torpedo II. Daugava spēlēja tik pašpārliecināti un pavirši, ka, neraugoties uz uzvaru (6:5), skatītāji izsvilpa savus mīluļus. Toties pret augstākās līgas vienību Novosibirskas Sibirj Daugava cīnījās no sirds, cenzdamās “nodzēst iepriekšējās spēles kauna traipu”. Spēles sākumā, būdami mazākumā, vadībā izvirzījās sibīrieši. Izlīdzinājumu panāca Krastiņš, pielabojot tālu Apsīša metienu. Ļoti rezultatīvi risinājās otrā trešdaļa. Ar tālu, asu raidījumu Reps izvirzīja vadībā rīdziniekus. Pēc nepilnas minūtes Salcevičs guva trešos vārtus. Viesi samazināja rezultāta starpību, taču Apsītis tūdaļ atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Trešdaļas vidū rezultāts vēlreiz kļuva neizšķirts. Micīša vietu ieņēma Afoņins, un tūlīt arī viņš zaudēja vārtus. Neilgi pirms pārtraukuma Krastiņš panāca izlīdzinājumu. Arī Sibirj mainīja vārtsargu. Pēdējās trešdaļas sākumā Reps guva sestos vārtus. Rīdziniekiem talkā nāca sniegputenis. Trešdaļas vidū nācās vēlreiz tīrīt ledu. Atsākoties spēlei, Kuzņecovs guva pēdējos vārtus šajā aizraujošajā cīņā (7:5). Ceturtdaļfinālā Maskavā pret ACSK mūsējo sniegumu pārlieku ietekmēja respekts pret titulētajiem pretiniekiem (3:15).

Pēdējās divās meistarsacīkšu spēlēs Daugava sacentās ar Minskas Torpedo. Minskieši bija veikuši strauju kāpienu augšup pa turnīra tabulas kāpnēm un tagad jau pretendēja uz iekļūšanu augstākajā līgā. Lai šis sapnis piepildītos, minskiešiem bija nepieciešama vismaz viena uzvara, ko viņi izcīnīja jau pirmajā dienā (4:6). Otrajā spēlē uzvarēja rīdzinieki (4:1). Daugava kopvērtējumā ierindojās sestajā vietā.

Daugavas sastāvs:

vārtsargi: Viktors Afoņins, Jevgeņijs Kartoviščenko, Anatolijs Micītis

aizsargi: Kārlis Apsītis, Ēvalds Grabovskis, Eduards Kļaviņš, Antons Kraulis, Juris Liepiņš

uzbrucēji: Andris Bušs, Andris Hendelis, Aleksandrs Kažberovs, Gunārs Krastiņš, Anatolijs Kršeminskis, Anatolijs Kuzņecovs, Juris Reps, Ļevs Salakovs, Zigvards Salcevičs, Oļegs Sapronovs, Verners Spāde, Eduards Strauts

galvenais treneris: Jurijs Antonovs

treneris: Edgars Rozenbergs

Rezulatatīvākie spēlētāji: Juris Reps – 48, Zigvards Salcevičs – 25, Andris Bušs – 24, Andris Hendelis – 15, Anatolijs Kršeminskis – 13, Eduards Strauts – 13, Gunārs Krastiņš – 12, Kārlis Apsītis – 8, Anatolijs Kuzņecovs – 8, Aleksandrs Kažberovs – 5, Verners Spāde – 5.