PSRS čempionāti
PSRS meistarsacīkstes 1976

Dinamo meistarkomandā vairs nespēlēja B.V.Ponomarjovs, Verižņikovs. Klāt nāca Šostaks (no Dinamo junioriem), Abalmasovs (no Ustjkamenogorskas), Bistrovs (no Maskavas Lokomotīves), Durdins (no Omskas). Pēc tradicionālajām pārbaudes spēlēm sākās PSRS meistarsacīkstes. Tāpat kā pērn, dinamieši atkal sāka neveiksmīgi ar četriem zaudējumiem un pēdējo vietu turnīra tabulā. Vispirms mūsējie savā laukumā piekāpās gorkijiešiem. Izšķirošos vārtus viesi guva 54. minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu (2:3). Sevišķi sāpīga bija neveiksme Maskavā pret Kriļja Sovetov. Otrās trešdaļas sākumā rīdzinieki bija ieguvuši trīs vārtu pārsvaru, tomēr beigās zaudēja (6:8). Pirmo uzvaru mūsējie izcīnīja Novosibirskā pret turnīra debitantiem Sibirj hokejistiem (6:2).

Pirmā riņķa beigās rīdzinieki beidzot “atcerējās” savu iepriekšējās sezonas galveno trumpi ciešu segšanu. Ne Spartaks (5:1), ne Maskavas Dinamo (7:3) Rīgā neatrada pretlīdzekļus mūsējo spēka spēlei. Pret Maskavas kluba biedriem trīs vārtus guva Balderis. Diemžēl, spēles beigās ne ar ko neattaisnojamu pārkāpumu izdarīja Hatuļevs un tika noraidīts uz visu spēli. Maskavā mūsējie piekāpās ACSK vienībai (1:4), bet pēc tam izcīnīja četras uzvaras pēc kārtas. Savā laukumā pret Kriļja Sovetov dinamieši droši nospēlēja aizsardzībā, lieliski vārtus sargāja Vasiļonoks (5:1). Liels bija Vasiļonoka nopelns arī uzvarā pret Čeļabinskas Traktoru (6:4). Ļoti aizraujoši ritēja spēle Maskavā pret Spartaku. Mājinieki sāka ar enerģisku spēka spiedienu, rīdzinieki atbildēja ar pretuzbrukumiem. Bīstami momenti veidojās pie abiem vārtiem, taču labāk veicās dinamiešiem Hatuļevs ar diviem precīziem metieniem izvirzīja vadībā mūsējos. Tomēr līdz pārtraukumam mājinieki panāca izlīdzinājumu.  Kuriozi bija Šadrina gūtie vārti ar galvu. Otrās trešdaļas sākumā spartakieši izvirzījās vadībā un uz laiku pilnīgi pārņēma iniciatīvu, taču viskritiskākajā brīdī Balderis virtuozi apspēlēja pretinieku aizsargu un atjaunoja līdzsvaru. Mājiniekiem tas izrādījās pārāk smags trieciens. Pēdējā trešdaļā noteikumus laukumā diktēja dinamieši (6:4). Nervozā spēlē mūsējie pieveica arī ļeņingradiešus (2:1).

Pēc tam PSRS izlase aizvadīja divas draudzības spēles Prāgā ar Čehoslovakijas valstsvienību. Mums šīs spēles nozīmīgas ar to, ka PSRS izlases sastāvā debitēja Balderis. Latvijas hokeja cienītāji Baldera iekļaušanu izlasē uztvēra ar dalītām jūtām no vienas puses priecājās par Helmuta panākumiem, tomēr uzvaru kā allaž vēlēja PSRS izlases pretiniekiem.

Pēc pārtraukuma mūsējie savā laukumā sacentās ar Spartaku. Prasmīgi spēlēja abu komandu aizsargi, un vārtu momentu nebija daudz. 17 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām maskavieši izvirzījās vadībā, spēles pēdējā minūtē Abalmasovs panāca izlīdzinājumu (1:1). Pēdējā spēlē pirms Ziemassvētkiem rīdzinieki pieveica ACSK. Jau 11. sekundē pēc Baldera sologājiena mūsējie izvirzījās vadībā. Trīs sekundes pirms trešdaļas beigām Vikulovs panāca izlīdzinājumu. Līdz otrās trešdaļas beigām risinājās līdzīga spēle, pēdējā trešdaļā armijnieki pagura. Uzvaras vārtus 53. minūtē guva Žerebcovs (2:1). Pusotru mēnesi ilgajā pārtraukumā mūsējie aizvadīja draudzības spēļu sēriju Somijā un Zviedrijā, uzvarēja “Polārā kausa” izcīņā.

Janvāra vidū, atsākot PSRS meistarsacīkstes, rīdzinieki savā laukumā pieveica Sibirj (7:2). Dinamo sastāvā debitēja Jemeļjaņenko (no Saratovas) un jau otrajā minūtē guva vārtus. Pēc tam mūsējie sīvā cīņā pārspēja Gorkijas Torpedo, kuras vārtus sargāja bijušais rīdzinieks Afoņins (3:2). Ļoti aizraujoša un rezultatīva izvērtās cīņa Gorkijā. Kad līdz beigu signālam atlika  nedaudz vairāk par minūti, mājinieki izvirzījās vadībā, taču jau pēc dažām sekundēm Balderis panāca izlīdzinājumu (7:7).

Turnīra pēdējās piecas kārtas rīdzinieki aizvadīja bez zaudējumiem. Savā laukumā mūsējie nospēlēja neizšķirti ar Himik (2:2), Čeļabinskā pieveica Traktoru. Ar lielisku sniegumu atkal izcēlās Vasiļonoks. Sasprindzinājums sevišķi pieauga pēdējās trešdaļas vidū, kad piecu minūšu noraidījumu izpelnījās Beskašnovs. Mūsējie tomēr izturēja līdz galam (1:0). Pēc tam rīdzinieki uzvarēja Novosibirskā (5:2), nospēlēja neizšķirti Maskavā pret Dinamo (1:1) un Ļeņingradā atkal guva uzvaru (4:2), turnīra beigās ierindojoties sestajā vietā.

Latvijas Bērzs A klases otrajā grupā spēlēja ļoti nevienmērīgi. Mūsējie sāka ar piecām uzvarām, kam sekoja pieci zaudējumi. Savas potenciālās iespējas Latvijas Bērzs apliecināja, pieveicot turnīra favorītus Kazaņas USK (4:3) un Minskas Torpedo (10:4, 3:2). Turnīra beigās mūsējo sniegums krasi pasliktinājās. Pēc vairākām zaudējumu sērijām Latvijas Bērzs nokļuva bīstamajā zonā, tomēr izķepurojās un vietu otrajā grupā nosargāja.

Augstākā līga

Rīgas Dinamo sastāvs:

vārtsargi: Vladimirs Bistrovs, Mihails Vasiļonoks

aizsargi: Māris Baldonieks, Mihails Beskašnovs, Viktors Hatuļevs, Igors Kobzevs, Juris Liberts, Vjačeslavs Nazarovs, Valerijs Odincovs, Vladimirs Paļilovs, Mihails Paskars, Vladimirs Sorokins

uzbrucēji:  Mihails Abalmasovs, Helmuts Balderis, Anatolijs Barsukovs, Mihails Deņisovs, Vladimirs Durdins, Valerijs Gorbunovs, Anatolijs Jemeļjaņenko, Aleksandrs Kļinšovs, Vladimirs Markovs, Valerijs Pašņins, Jānis Prutāns, Pāvels Putruns, Vladimirs Serņajevs, Mihails Šostaks, A.Timašovs, Edmunds Vasiļjevs, Haralds Vasiļjevs, Pjotrs Vorobjovs, Aleksejs Žerebcovs

galvenais treneris: Viktors Tihonovs

treneri: Ēvalds Grabovskis, Edgars Rozenbergs

Rezultatīvākie spēlētāji: Helmuts Balderis 45(31+14), Pjotrs Vorobjovs 23(11+12), Vladimirs Serņajevs 21(13+8), Mihails Deņisovs 20(11+9), Vjačeslavs Nazarovs 16(2+14), Viktors Hatuļevs 11(6+5), Mihails Abalmasovs 11(6+5), Valerijs Odincovs 11(5+6), Aleksejs Žerebcovs 9(6+3), Edmunds Vasiļjevs 9(5+4).