PSRS čempionāti
PSRS meistarsacīkstes 1978

Sākot ar šo sezonu, Tihonova un Baldera gaitas saistījās ar ACSK un PSRS izlasi. Pasaules meistarsacīkstēs PSRS izlase pēc divu gadu pārtraukuma atkal izcīnīja pirmo vietu. Izšķirošajā spēlē pret Čehoslovakiju pirmos vārtus, kuri lielā mērā noteica tālāko cīņas gaitu, guva Balderis milzīgā ātrumā veikli izspurdza starp diviem aizsargiem un kritienā paguva izdarīt rezultatīvu metienu. PSRS izlasē izmēģināja arī Hatuļevu, otrajā izlasē Vasiļonoku, Nazarovu, Jemeļjaņenko, jauniešu komandā Golovkovu.

Rīgas Dinamo galvenā trenera pienākumus uzņēmās Grabovskis, viņam palīdzēja J.Antonovs. Komandas sastāvā vairs nebija arī Šostaka viņu pārcēla uz Maskavas Dinamo. Kļinšovs uzsāka mācības treneru skolā. Beskašnovs pārgāja uz Latvijas Bērzu. Ieguvums no Maskavas mājās atgriezās Reps, debitēja Freimanis.

Augusta vidū, kad dinamieši aizvadīja pirmās pārbaudes spēles ar Ļeņingradas ASK, Sporta pils bija pārpildīta līdzjutējiem ļoti gribējās redzēt, uz ko īsti spējīga “noslauktā” komanda. Ļeņingradiešus mūsējie pieveica pārliecinoši (6:0, 7:3). Arī turpmākās spēles liecināja, ka vēl nekāda katastrofa nav notikusi Tihonovs bija atstājis labi sagatavotu vienību. Septembra sākumā Rīgā notika PSRS kausa izcīņas grupas turnīrs. Mūsējie uzvarēja visās spēlēs un iekļuva pusfinālā. Sevišķi iespaidīga bija uzvara pret tradicionāli “neērto” pretinieku Voskresenskas Himik (7:1). Starptautiskajā Rīgas turnīrā septembra beigās mūsējie palika otrie aiz Kriļja Sovetov.

PSRS meistarsacīkstēs rīdzinieki startēja veiksmīgi. Baldera un Šostaka aiziešana mobilizēja pārējos spēlētājus, saliedēja kolektīvu. Uzbrukumā līdera lomu uzņēmās maiņa JemeļjaņenkoVorobjovsReps. Daudzus pārsteidza Vorobjovs, izvirzīdamies par vienu no rezultatīvākajiem hokejistiem līgā. Aizsardzībā galvenie balsti bija Nazarovs un Hatuļevs. Labu sniegumu demonstrēja abi vārtsargi Vasiļonoks un Bistrovs. Pirmo spēli mūsējie aizvadīja savā laukumā pret ļeņingradiešiem. Cīņa risinājās visai nervozi. Pēdējās trešdaļas vidū Bistrovs atvairīja soda metienu. Tikai vēlāk precīzs Komrakova metiens nodrošināja laimīgu uzvaru (2:1). Pēc tam mūsējie pieveica Kriļja Sovetov (5:2). Maskavā rīdzinieki piekāpās ACSK (3:6), toties pārliecinoši uzvarēja Spartaku (4:1), savā laukumā nospēlēja neizšķirti ar Himik (3:3).

Bet tad sākās neveiksmes mūsējie piedzīvoja trīs zaudējumus izbraukumā. Neparasti tālu rīdzinieki bija tikuši PSRS kausa izcīņā līdz pusfinālam. Fināls šķita tikpat kā ar roku aizsniedzams “tikai” jāpieveic savā laukumā Maskavas Spartaks, kam šī nebūt nebija no veiksmīgākajām sezonām. Tomēr mūsējie nespēja pārvērst savu teritoriālo pārsvaru uzvarā (3:4). Neveiksmju sēriju izdevās pārtraukt Čeļabinskā (3:2). Visus trīs vārtus guva Nazarovs.

Nākamās spēles pārtraukumā Rīgā pret Ļeņingradas ASK pie savas bijušās komandas iegāja Tihonovs. Sava ilggadējā audzinātāja klātbūtnē mūsējie nospēlēja godam (7:4). Četrus vārtus guva  Vorobjovs. Voskresenskā mūsējie sagādāja pārsteigumu spēlēja Himik manierē no aizsardzības. Mājinieki tādam notikumu pavērsienam nebija gatavi (7:3). Vienu no labākajām spēlēm sezonā rīdzinieki aizvadīja savās mājās pret Tihonova jauno komandu ACSK. Sākumā trīs vārtus guva titulētie viesi, toties otrās trešdaļas vidū mūsējie neilgā laika sprīdī panāca izlīdzinājumu. Vārtus guva Sorokins, Odincovs un Vorobjovs. Līdz spēles beigām rezultāts vairs nemainījās (3:3). Pēdējā spēlē pirms Ziemassvētku pārtraukuma mūsējie pieveica Traktoru (4:1) un turnīra tabulā pakāpās uz piekto vietu. Tikai trīs punkti dinamiešus šķīra no “sudraba pozīcijām”. Pārtraukumā mūsējie aizvadīja sešas spēles Zviedrijā, gūstot piecas uzvaras. Īpašu gandarījumu sagādāja panākums pret vienu no spēcīgākajām Zviedrijas komandām Ernšeldsvīkas Modo.

Meistarsacīkšu turpinājumā dinamieši guva vairākas lieliskas uzvaras: Maskavā pret Spartaku (5:3), Rīgā pret Maskavas Dinamo (5:3) un  Kriļja Sovetov (2:1). Cerīgi mūsējie iesāka pret ACSK. Jau pirmajā minūtē Jemeļjaņenko izvirzīja rīdziniekus vadībā, trešdaļas beigās Vorobjovs guva vēl vienus vārtus. Otrajā trešdaļā armijnieki samazināja rezultāta starpību, bet pēdējā trešdaļā ar diviem  Baldera metieniem izcīnīja uzvaru (2:3). Tomēr lieliski aizvadītās spēles mijās ar punktu zudumiem pret vājākiem pretiniekiem. Piemēram, Ļeņingradā mūsējie zaudēja turnīra pastarītim ASK. Starp citu, ļeņingradiešu stāvoklis bija tik smags, ka PSRS hokeja federācija jau sezonas vidū paziņoja, ka turpmāk augstākajā līgā spēlēs ne vairs desmit, bet divpadsmit komandas.

Lielas rūpes Rīgas Dinamo vadībai sagādāja Hatuļevs. Uz laiku komanda diskvalificēja šo neapšaubāmi talantīgo hokejistu; oficiālais formulējums “par sporta ētikas normu ignorēšanu”. Vēlāk, kad dažādu iemeslu dēļ ierindā palika tikai pieci aizsargi, Hatuļevu apžēloja. Pēc trešā riņķa rīdzinieki joprojām ieņēma piekto vietu, tikai par trim punktiem atpaliekot no trešās. Taču ceturtā riņķa sākumā mūsējie piedzīvoja divas smagas sagrāves: Čeļabinskā (2:10) un Rīgā pret Spartaku (0:7). Pēc tam dinamieši atguvās, tomēr augstāk par sesto vietu pacelties vairs nespēja.

Latvijas Bērzs iekļūst pirmajā grupā

Lielu panākumu otrajā līgā guva Latvijas Bērzs. Sezona sākās negaidīti veiksmīgi. Pirmajās astoņās spēlēs savā laukumā mūsējie nezaudēja ne punkta. Komanda izcēlās ar rezultativitāti uzbrukumā un stingru disciplīnu aizsardzībā. Pieauga arī līdzjutēju skaits, ievērojami iedvesmojot Bērzu. Pirmo zaudējumu mūsējie piedzīvoja vienpadsmitajā kārtā Čerepovecā, taču pēc tam atkal sekoja uzvaru sērija. Kirovočepeckā mūsējie nodemonstrēja raksturu spēlējot atklātā laukumā, sniegputenī, puiši izcīnīja kārtējās divas uzvaras. Ļoti saspringts bija decembris trīspadsmit dienās septiņas spēles, četras no tām ar tuvākajiem sāncenšiem Rjazaņas Stankostroiteļ (11:2, 3:5) un Elektrostaļas Kristālu (3:5, 9:3). Šaubām vairs nebija vietas mūsējie droši virzījās pretim pirmajai grupai. Nelielas bažas izraisīja vienīgi turnīra noslēgums pēdējās desmit spēles bija paredzētas izbraukumā. Tomēr rīdzinieku uzvaru nekas vairs nespēja apdraudēt. Finišā mūsējie apsteidza tuvākos sekotājus elektrostaļiešus par deviņiem punktiem. Slavējami visu sezonu aizvadīja vārtsargs Kačanovs. Stabilākais aizsargu pāris bija DzenisBeskašnovs, vadošā uzbrucēju maiņa MeistarsMandriksKrūklis.

Augstākā līga

Rīgas Dinamo

vārtsargi: Vladimirs Bistrovs, Mihails Vasiļonoks

aizsargi: Vladimirs Durdins, Agris Freimanis, Viktors Hatuļevs, Igors Kobzevs, Vladimirs Krikunovs, Vjačeslavs Nazarovs, Valerijs Odincovs, Viktors Sokolovs, Vladimirs Sorokins, Sergejs Vikulovs

uzbrucēji:  Mihails Abalmasovs, Anatolijs Antipovs, Leonīds Borzovs, Mihails Deņisovs, Anatolijs Jemeļjaņenko, Vjačeslavs Komrakovs, Igors Koržilovs, V.Nazarenko, Igors Petruškins, Vitālijs Poļakovs, Juris Reps, Vladimirs Serņajevs, Edmunds Vasiļjevs, Haralds Vasiļjevs, Aleksandrs Veselovs, Pjotrs Vorobjovs

galvenais treneris: Ēvalds Grabovskis

treneris: Alfons Jēgers

Rezultatīvākie spēlētāji: Pjotrs Vorobjovs 30(15+15), Mihails Deņisovs 25(8+17), Vladimirs Serņajevs 21(14+7), Anatolijs Jemeļjaņenko 21(11+10), Juris Reps 21 (7+14), Viktors Hatuļevs 19(7+12), Valērijs Odincovs 18(7+11), Vjačeslavs Nazarovs 17(7+10), Haralds Vasiļjevs 11(7+4), Mihails Abalmasovs 9(7+2).