PSRS čempionāti
PSRS meistarsacīkstes 1990

Augstākajā līgā spēlēja sešpadsmit komandas; desmit labākās pēc tam sacentās finālā. Dinamieši sezonu iesāka svaigi, un spēle uzreiz gāja no rokas. Lielisku sniegumu vārtos demonstrēja Irbe. Par īstu triecienmaiņu izveidojās uzbrucēju trijnieks ŠašovsVarjanovsZnaroks ar aizsargiem Katlapu un Čudinovu. Rīdzinieki sāka ar grūtu uzvaru savā laukumā pret Ustjkamenogorskas Torpedo (4:2). Turpmāk mūsējie spēlēja aizvien drošāk Čeļabinskā (2:2), Sverdlovskā (3:1), Rīgā pret Spartaku (5:3). Uzvaru sēriju rīdzinieki turpināja arī Harkovā, Kazaņā un Gorkijā, izvirzoties par turnīra līderiem.

19. septembrī Rīgā notika vēsturiska sacīkste pret NHL profesionāļiem Washington Capitals. Skatītāju interese bija milzīga. Biļešu visiem gribētājiem, protams, nepietika, tādēļ tika sarīkota īpaša loterija. Ap 4000 cilvēku sanāca pavērot aizokeāna viesu rīta treniņu. Spēles pirmā trešdaļa aizritēja nervozā cīņā. Vairāk izdevību bija viesiem. Savukārt otrā trešdaļa pagāja ar jūtamu rīdzinieku pārsvaru. Pirmie vārti krita 53. minūtē Varjanovs ar tālu metienu izvirzīja vadībā dinamiešus, taču jau pēc septiņām sekundēm Kristiāns rezultātu izlīdzināja. Viss izšķīrās pagarinājuma trešajā minūtē, kad savu vārtu priekšā rupji kļūdījās Vikulovs, piespēlējot ripu tieši uz nūjas pretiniekam. Stīvensa metienu vārtos ielaboja Berglunds (1:2).

Pēc šī zaudējuma dinamiešiem arī PSRS meistarsacīkstēs klājās krietni grūtāk. Nākamajā kārtā rīdzinieki uzņēma ACSK. Cīņa sākās neparasti titulētie viesi vairāk domāja nevis par uzbrukumu, bet par savu vārtu drošību. Pirmajā trešdaļā mūsējie ar Šašova un Znaroka metieniem izvirzījās vadībā. Diemžēl, tālākajā cīņas gaitā labāk veicās maskaviešiem (2:3). Principiālā spēlē pret Sokol mūsējie tā arī neprata pārspēt savu bijušo komandas biedru Samoilovu (0:2). Pēc pirmā riņķa dinamieši turnīra tabulā ieņēma trešo vietu. Otrajā riņķī rīdzinieki pagura, tomēr startā gūtie panākumi ļāva saglabāt ceturto pozīciju. Līderos negaidīti izvirzījās Voskresenskas Himik.

Pēc priekšsacīkstēm turnīrā bija pusotra mēneša ilgs pārtraukums. Rīdzinieki šajā laikā aizvadīja pārbaudes spēles abās Vācijās. Finālposmā mūsējie augstāk par ceturto vietu pakāpties vairs nespēja, taču aktīvi iesaistījās cīņā par medaļām, atņemot punktus favorītiem: Maskavā pret ACSK (3:2), savā laukumā pret nākamo čempionvienību Maskavas Dinamo (4:3). Dramatiska izvērtās cīņa Rīgā pret ACSK. Viesi sāka ar tradicionālo spēka spiedienu un jau ceturtajā minūtē izvirzījās vadībā. Otrās trešdaļas sākumā Vītoliņš panāca izlīdzinājumu, bet maskavieši līdz pēdējam pārtraukumam ieguva divu vārtu pārsvaru. Rīdzinieki nepadevās. Vispirms Varjanovs vienus vārtus atguva, bet 58. minūtē Znaroks panāca neizšķirtu (3:3).

Irbe Šveicē izcīnīja pasaules čempiona titulu un tika atzīts par turnīra labāko vārtsargu. Pilnīgi pelnīti finālturnīra trijās spēlēs viņš ielaida tikai vienu ripu! Savu augsto klasi Artūrs apliecināja arī “Labas gribas spēlēs” (Goodwill games), kuras notika 1990. gada jūlija beigās un augusta sākumā Sietlā. Finālā sacentās PSRS un ASV izlases. Cīņa ritēja ļoti līdzīgi, un uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešama soda metienu sērija. Irbe nospēlēja pārliecinoši un precīzi, atvairot visus metienus. Izlases kandidātos tika iekļauts arī PSRS meistarsacīkšu ceturtais rezultatīvākais uzbrucējs Znaroks, tomēr Tihonovam viņš izrādījās lieks. Sergejs Poļakovs pārveda sudraba medaļu no pasaules junioru čempionāta Somijā. Žoltoks PSRS jauniešu izlases sastāvā izcīnīja trešo vietu Kvebekas kausā.

RASMS-Energo (treneris H.Vasiļjevs) otrajā līgā ierindojās vienpadsmitajā vietā. Vissavienības jauno hokejistu turnīros vislielākos panākumus guva juniori ceturto vietu. Mūsu jauniešu komandas ar panākumiem spēlēja arī dažādās starptautiskās sacensībās: ASV, Somijā, Polijā, Čehoslovakijā, VFR; divi starptautiski turnīri notika arī pie mums. Draudzīgā vizītē Rīgā ieradās divas zēnu komandas no ASV uz savu tēva dzimteni amerikāņu puikas atveda Viesturs Kleinops.

Augstākā līga

Rīgas Dinamo sastāvs:

vārtsargi: Artūrs Irbe, Sergejs Naumovs

aizsargi: Sergejs Čudinovs, Konstantīns Grigorjevs, Viktors Ignatjevs, Ulvis Katlaps, Vladimirs Kramskojs, Andrejs Maticins, Andrejs Pjatanovs

uzbrucēji:  Igors Akuļiņins, Aleksandrs Beļavskis, Sergejs Boldaveško, Vjačeslavs Fanduļs, Aleksandrs Kerčs, Juris Opuļskis, Igors Pavlovs, Jevgeņijs Semerjaks, Sergejs Skosirevs, Vladimirs, Šašovs, Ilmārs Tomans, Nikolajs Varjanovs, Harijs Vītoliņš III, Oļegs Znaroks

galvenais treneris: Ēvalds Grabovskis

treneri: Juris Reps, Pjotrs Vorobjovs

Rezultatīvākie spēlētāji: Oļegs Znaroks 42(15+27), Aleksandrs Beļavskis 31(13+18), Vladimirs Šašovs2 24(14+10), Nikolajs Varjanovs 21(11+10), Aleksandrs Kerčs 20(9+11), Vjačeslavs Fanduļs 18(11+7), Ilmārs Tomans 16(13+3), Andrejs Pjatnovs 15(8+7), Andrejs Maticins 15(6+9), Harijs Vītoliņš III 13(7+6).

A klases otrās līgas rietumu zona

12. vietā – RASMS Energo

vārtsargi: Sergejs Naumovs, Sergejs Poļakovs, Andrejs Žagars

aizsargi: Gatis Ceplis, Andrejs Fjodorovs, Aldis Girgensons, Viktors Ignatjevs, Juris Krūmiņš (spēlējošais treneris), Jānis Lukaševskis, Rolands Meinarts, Aigars Mitčenkovs, Budimirs Paltovs, Agris Roštoks

uzbrucēji:  Sergejs Ankudinovs, Sergejs Boldaveško, Aigars Cipruss, Māris Drelings, Ingus Eglītis, Armands Freibergs, Sergejs Jeļisejevs, Juris Opuļskis, Grigorijs Panteļejevs, Uldis Pūpols, Eduards Rabčevskis, Aigars Razgals, Aleksejs Rešetņikovs, Sergejs Seņins, Aleksandrs Vaičuls, Valerijs Vauļins, Sergejs Žoltoks

galvenais treneris: Haralds Vasiļjevs