Kaiservald

Vācu sporta biedrība Kaiserwald  (Ķeizarmežs) dibināta 1903. gadā Mežaparkā, bijušās Annas muižas teritorijā, ko bierība īrēja no Rīgas būvbiedrības. Pirms Pirmā pasaules kara Kaiserwald bija lielākā sporta organizācija Latvijā (ap 1400 biedru), piedāvājot biedriem visplašāko aktivitāšu klāstu. Sākumā tie bija deviņi sporta veidi, taču to skaits drīz vien izauga līdz 14, aptverot visdažādākās fiziskās aktivitātes kā uz ūdens un ledus, tā arī uz sauszemes un pat nesteidzīgas atpūtas un izklaides iespējas parka un apstādījumu sekcijā.

Trīsdesmitajos gados, kad Latvijā bija ienācis hokejs, Kaiserwald divas sezonas (1931./1932., 1933./1934.) izmēģināja spēkus, startējot valsts meistarsacīkstēs.  Tiesa, abi šie mēģinājumi bija neveiksmīgi. Pirmajā sezonā piecās spēlēs tika gūti tikai vieni vārti, otrreiz 10 spēlēs – seši, toties ielaisti tika 73. Kopējā vārtu attiecība Latvijas meistarsacīkstēs, negūstot nevienu uzvaru, klubam bija 7:92.

Zināmākie Kaiserwald hokejisti.

Zigurds Bergmanis (1910. – 1966.). Kā viens no labākajiem Kaiserwald hokejistiem iekļauts braucienam uz Eiropas čempionātu Berlīnē. LZSS nesaskaņu un finansiālo problēmu dēļ bija viens no tiem hokejistiem, kurš uz čempionātu tomēr nedevās. Pēc tam valsts meistarsacīkstēs pārstāvēja Unions krāsas.

Jānis Lange (dzimšanas un miršanas datumi nav noskaidroti). Hokeju sāka spēlēt SSS sacīkstēs, Kaiserwald sastāvā nospēlēja pirmo sezonu, tad pārgāja uz RFK, otrajā un pēdējā Kaiserwald sezonā hokeja virslīgā atkal bija pieteikts kluba sastāvā, taču viņš  pārgāja uz SSS Cīņa. Kad 1934. gadā SSS Cīņa tika slēgta, spēlēja RFK un LSB sastāvā.