Latvijas Hokeja federācija

Pirmā organizācija, kuras uzdevums bija hokeja norišu organizēšana un vadīšana Latvijā bija Latvijas Ziemas Sporta Savienība (LZSS) (dibināta 1923. gadā). Sākotnēji šīs organizācijas pārraudzībā bija tikai bendijs (hokejs ar bumbiņu), bet 1931. gadā LZSS tika uzņemta par pilntiesīgu LIHG (Starptautiskās hokeja federācijas IIHF priekštece) biedru. pēdējos gadu desmitos Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) uzziņu krājumos ir izplatījusies KĻŪDA, ka Latvija federācijā uzņemta 1931. g. 22. februārī.Patiesībā Latviju starptautiskajā federācijā uzņēma kongresa laikā, kas sākās 1931. gada 31. janvārī Kriņicā (Polijā) pirms pasaules čempionāta. Latviju federācijā pārstāvēja Latvijas Ziemas sporta savienība (LZSS). Saskaņā ar LZSS 1930./1931. g. sezonas oficiālo pārskatu, uzņemšana bija notikusi 1931. g. 1. februārī.

No LIHG Latvija tika izslēgta 1946. gadā, sakarā ar Latvijas okupāciju. Līdz pat 1991. gada Latvijas hokejs bija daļa no Padomju savienības hokeja, bet daļa no Latvijas pirmās brīvvalsts spēlētājiem kļuva par pirmajiem hokeja skolotājiem PSRS.

Pēc Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas 1991. gadā, tika nodibināta Latvijas Hokeja federācija, kuras galvenais uzdevums ir hokeja norišu organizēšana un vadīšana. 1992. gada 6. maijā IIHF kongress Prāgā oficiāli atjaunoja LHF kā pilntiesīgu Starptautiskās hokeja federācijas biedru.

Šobrīd LHF galvenais uzdevums ir nodrošināt visu hokeja izlašu līdzdalību starptautiskajās sacensībās, valsts čempionātu organizēšana, Latvijas interešu pārstāvēšana Starptautiskajā hokeja federācijā (IIHF) un ārvalstīs, kā arī kopējā Latvijas hokeja dzīves organizēšana. Tāpat svarīgs uzdevums ir arī sadarbība ar valstiskajām un nevalstiskajām organizācijām, kā arī Latvijas hokeja saimniecības attīstīšana. Savas darbības sākumā LHF galvenā problēma bija ledus trūkums, jo Latvijā bija tikai 3 mākslīgie ledus laukumi, no kuriem viena izmēri neatbilda IIHF prasībām. Šobrīd visā Latvija ir jau 19 mākslīgās ledus halles, turklāt to skaits ar katru gadu turpina pieaugt, kas veicina arī kopējo hokeja popularitātes pieaugumu mūsu valstī, ko vislabāk var redzēt tajā brīdī, kad starptautiskās sacensībās piedalās mūsu valsts izlases. Tad līdzjutēju atbalsts mūsu hokejistiem ir milzīgs gan šeit uz vietas Latvijā, gan arī ārvalstīs, un ne velti mūsu hokeja līdzjutējus daudzu valstu iedzīvotāji, masu mediji un hokejisti sauc par labākajiem pasaulē.

Latvijas Hokeja federācija ir aktīva Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) dalībvalsts, un par lielo uzticību LHF no šīs starptautiskās organizācijas puses var uzskatīt Latvijas piešķirtās tiesības rīkot visnozīmīgākos sporta pasākumus. 2006. gadā Latvijā norisinājās pasaules čempionāts hokejā, visnozīmīgākais sporta pasākums Latvijas vēsturē, un par šī grandiozā pasaules sporta foruma rīkošanu LHF saņēma tikai vislabākās atsauksmes gan no dalībnieku, gan IIHF puses.