Vanderer

Klubs Vanderer dibināts 1927. gadā pēc interešu konflikta rašanās starp bijušo Apvienotās karalistes ģenerālkonsulu Latvijā Viljamu Makfersonu (William Macferson) un Latvijas futbola un bendija valstsvienības spēlētāju Arvīdu Jurgenu. Jaundibinātais klubs par savu galveno prioritāti bija izvirzījis darbu ar jaunajiem futbolistiem, kā arī spēcīgas kluba komandas izveidi startam valsts meistarsacīkstēs futbolā aukstākajā līgā. Tur arī klubs spēlēja vairākus gadus. 1938. gada rudenī kluba nosaukums tika latviskots un pārtapa par Rīgas vilki (Riga Wolves) jeb saīsināti RV.

Hokeja pirmsākumos, kad 1930./1931.  gada sezonā pirmoreiz noskaidroja Latvijas spēcīgāko komandu hokejā, Rīgas zonas sacensībās vienīgo reizi hokeja vēsturē spēkus izmēģināja arī Vanderer, trīs komandu konkurencē ieņemot otro vietu ar diviem punktiem, kuri tika gūti ar 1:0 pieveicot vēlāko gadu hokeja čempionvienību US.

Zināmākie Vanderer spēlētāji.

Egons Gīslers (1909. – ?). Valsts meistrasacīkstēs sargāja Vanderer vārtus, pēc tam pārgāja uz ASK. Latvijā bija viens no pirmajiem hokeja vārtsargiem, kurš pievērsa nopietnu uzmanību vārtsarga ekipējumam.

Harijs Fogels (1906. – 1989.). Valsts meistarsacīkstēs spēlēja Vanderer sastāvā, valstsvienības kandidāts, laukumā darbojās kā aizsarga, tā uzbrucēja posteņos. Vēlāk spēlējis Union, US, LSB rindās. Bija viens no Latvijas bendijistiem, spēlēja arī futbolu dažādās vienībās, astoņas reizes spēlējis Latvijas futbola valstsvienībā.