Latvijas čempionāti
Latvijas čempionāts 1932

Šajā sezonā Latvijas meistarsacīkstēs startēja deviņas komandas, un tas bija lielākais to skaits pirmskara čempionātos mūsu valstī. Turnīrs norisinājās no 1931. gada decembra līdz 1932. gada martam. Tāpat kā pirmajā sezonā, vispirms tika noskaidroti grupu uzvarētāji Rīgā un Liepājā. Rīgas grupā startēja sešas komandas, bet Liepājas grupā – trīs. Sākumā abās grupās bija paredzēts aizvadīt divu apļu turnīru. Tas izdevās tikai Liepājā, kur uzvaru izcīnīja “Olimpija”.

Rīgā turnīra kalendāru un kārtību sezonas laikā mainīja, pakārtojot valsts meistarsacīkšu norisi Latvijas izlases plāniem un tās dalībai pirmajā starptautiskajā turnīrā – Eiropas čempionātā Berlīnē 1932. gada martā. Par prioritāti izvēloties nacionālās izlases vajadzības, valsts čempionāta Rīgas grupā uzsāktā otrā apļa izspēle netika pabeigta. Rīgas grupas uzvarētājs tika noteikts pēc pirmā apļa rezultātiem, un par to kļuva favorīti – “Union” komanda.

Latvijas fināls norisinājās Rīgā 1932. gada 12. martā pirms valsts izlases došanās uz Eiropas čempionātu. Finālā rīdzinieki ar pamatīgu 14:1 sagrāva Liepājas “Olimpijas” hokejistus, un par čempionvienību atkal kļuva “Union”. Jāpiebilst, ka no tās sezonas čempionātam dažkārt lietoja precizējošu piebildi “meistarsacīkstes pirmajām komandām” vai “1. klases meistarsacīkstes”, lai galveno turnīru atšķirtu no otrā līmeņa – 2. klases – komandu spēlēm.

Turnīra tabula. 1931/1932

Rīgas grupa (vieta, komanda, iegūtie un zaudētie punkti)

  1. “Union”                                          9:1
  2. “Latvijas Sporta Biedrība”         8:2
  3. “Rīgas Futbola Klubs”                 6:4
  4. “Universitātes Sports”                 4:6
  5. “Armijas Sporta Klubs” (Rīga)  3:7
  6. “Kaiserwald”                                 0:10

Liepājas grupa (vieta, komanda, iegūtie un zaudētie punkti)

  1. “Olimpija” 7:1
  2. “Armijas Sporta Klubs” (Liepāja) 3:5
  3. “Liepājas Tenisa Klubs”                  2:6

Latvijas fināls

“Union” – “Olimpija” 14:1

Pēc tam, kad Rīgas grupā tika atcelta meistarsacīkšu otrā apļa spēļu norise, 1932. gada 5.–6. martā Rīgā tika organizēts Zibensturnīrs ar saīsinātu spēles laiku. Viens no turnīra uzdevumiem bija  iegūt līdzekļus Latvijas izlases braucienam uz Eiropas čempionātu. Zibensturnīrā piedalījās visas sešas Rīgas grupas komandas. Divu dienu spēļu maratonā labu sniegumu demonstrēja “Rīgas Futbola Kluba” (“RFK”) hokeja komanda, kas arī togad uzvarēja Zibensturnīrā. Viens no “RFK” ievērojamākajiem spēlētājiem un panākumu kaldinātājiem bija vārtsargs Pēteris Skuja. Vēl nesen viņš bija izcils bendija (hokejs ar bumbiņu) vārtsargs, un šīs sezonas sākumā tāpat kā bendija vārtsargi arī hokeja vārtus sargāja bez nūjas. Taču drīz pienāca tā spēle, kad tieneši norādīja, ka arī Skujam jābūt ar pilnu vārtsarga ekipējumu. Ar laiku Skuja apguva nūjas tehniku un kļuva par vienu no labākajiem hokeja vārtsargiem Latvijā.

Joprojām atsevišķi no Latvijas Ziemas sporta savienības (LZSS) rīkotajām Latvijas hokeja meistarsacīkstēm norisinājās organizācijas “Strādnieku Sports un Sargs” (“SSS”) hokeja čempionāts, kurā 1931./1932. gada sezonā uzvarēja “Rīgas Centra” komanda.

Latvijas čempionāta uzvarētāju “Union” sastāvs 1931./1932. g. sezonā

Vārtsargi: Herberts Kuške, Hincenšterns

Laukuma spēlētāji: Georgs Kabuls, Arveds Keslers, Jūlijs Lindenbergs, Indriķis Reinbahs, Johans Skadiņš, Štāls, Alfrēds Verners.

Zibensturnīra uzvarētāju “Rīgas Futbola Klubs” sastāvs 1931./1932. g. sezonā

Vārtsargs: Pēteris Skuja

Laukuma spēlētāji: Dušerts, Jēkabsons, Kārlis Paegle, Ēriks Pētersons, Arnolds Puriņš, Edgars Rieksts, Voldemārs Roze, Ernests Volgasts, Hermanis Zaļums.

1931./1932. g. sezona. Spēle norisinās “Latvijas Sporta Biedrības” slidotavā Rīgā, Valdemāra ielā 65-67 (teritorijā, kur tagad atrodas Rīgas 49. vidusskola). Foto: Roberta Bluķa ģimenes kolekcijā (autors nezināms).

“Rīgas Futbola Kluba” hokeja vienības vārtsargs Pēteris Skuja 20. gs. 30. gadu sākumā. Savulaik izcilais Latvijas bendija izlases vārtsargs itin veiksmīgi iejutās arī hokejā. Foto: Roberta Bluķa ģimenes kolekcijā (autors nezināms).