Latvijas čempionāti
Latvijas čempionāts 1937

Valsts meistarsacīkstēs startēja četras komandas, kas izspēlēja divu apļu turnīru. Šoreiz kalendārā katrai komandai bija paredzētas sešas spēles. 1937. gadā savu pirmo valsts čempionu titulu izcīnīja “Universitātes Sporta” hokejisti, kuri beidzot no čempionu pozīcijām bija pabīdījuši trīs gadus dominējušo Rīgas “Armijas Sporta Kluba” (“ASK”) komandu. Studentu komanda Latvijas čempionātā nebija zaudējusi nevienu spēli – piecas uzvaras un viens neizšķirts.

Turnīra tabula. 1936/1937 (vieta, komanda, iegūtie un zaudētie punkti)

  1. “Universitātes Sports”        11:1
  2. “ASK” (Rīga)                         8:4
  3. “Latvijas Sporta Biedrība” 3:9
  4. “Union”                                 2:10

Pēc Latvijas meistarsacīkšu aizvadīšanas 1937. gada martā visas četras komandas izspēlēja Rīgas čempionātu. Tosezon beidzot izdevās aizvadīt visas Rīgas meistarsacīkšu spēles. Arī šajā turnīrā labāko sniegumu nodemonstrēja un uzvarēja “Universitātes Sports” hokejisti.

Neraugoties uz to, ka vairāki “Universitātes Sporta” pamatsastāva spēlētāji nevarēja piedalīties visās vai daļā spēļu, studentu komanda demonstrēja ļoti labu sniegumu. Izšķirošās spēlēs komandu atkal pavilka vārtsargs Roberts Lapainis, taču īpaši tika slavēta uzbrukuma līnija.

“Studentu vienības uzbrukums var lepoties ar taktisku pareizu vietu ieņemšanu, it pieņemamu saspēli un ātriem caurgājieniem. Nevienai no mūsu ledushokeja vienībām nav tik labi uzbrucēji kā Universitātes Sportam. Bluķis un Petrovskis ir veikli un attapīgi piespēlētāji, kas ļoti bieži nodevuši ripu savam trešam spēlētājam Bebrim pilnīgi brīvā stāvoklī un pēdējam tikai atlicis iemest ripu vārtos un Bebris bijis īsts šādu izdevīgu situāciju izmantotājs,” sezonas noslēgumā rakstīja sporta izdevums “Starts”.

Izdevuma “Starts” aprēķinātie labākie vārtu guvēji 1936./1937. g. sezonā
(summā Latvijas un Rīgas čempionātu spēlēs)
1. Jānis Bebris (“Universitātes Sports”)            13 vārti
2. Ludvigs Putniņš (“ASK”)                                   8 vārti
3. Čavars (“Latvijas Sporta Biedrība”)                 7 vārti
4-5. Roberts Bluķis (“Universitātes Sports”)      6 vārti
Hermanis (“Latvijas Sporta Biedrība”)                6 vārti
6-7. Felikss Groblis (“Latvijas Sporta Biedrība” 5 vārti
Pauls Jurevics (“Union”)                                         5 vārti
8.-9. Arveds Jurgens (“ASK”)                                 4 vārti
Harijs Vītoliņš (“ASK”)                                            4 vārti
10. Andrejs Jessens (“Universitātes Sports”)      3 vārti

Latvijas čempionāta un Rīgas čempionāta uzvarētāju “Universitātes Sports” sastāvs 1936./1937. g. sezonā

Vārtsargi: Alfons Ansons, Roberts Lapainis

Laukuma spēlētāji: Aleksejs Auziņš, Balodis, Jānis Bebris, Roberts Bluķis, Andrejs Jessens, Edgars Klāvs, Kārlis Muške, Augusts Ozols, Ādolfs Petrovskis, Jānis Rozītis (Rozīte), Hermanis Zaļums (oficiālajās sacensībās startēt vēl nedrīkstēja, bet draudzības sacīkstēs piedalījās arī Arvīds Pētersons un Leonīds Vedējs; Pētersonam, mainot klubu, bija noteikts pārejas (“karantīnas”) posms, bet Vedējs bija diskvalificēts).

Latvijas čempionvienība “Universitātes Sports” 1937. gadā. Togad studentu komanda tika pie sava pirmā Latvijas čempionu titula. No kreisās: priekšējā rindā – Augusts Ozols, Roberts Lapainis, Edgars Klāvs, Jānis Bebris; stāv – Leonīds Vedējs (mētelī), nenoskaidrots, Andrejs Jessens, Hermanis Zaļums, Roberts Bluķis, Aleksejs Auziņš, Ādolfs Petrovskis, nenoskaidrots. Foto: Roberta Šūlmaņa ģimenes kolekcijā (autors nezināms).

Hokeja spēle Vienības laukuma (Esplanādes) slidotavā, 20. gs. 30. gadu otrā puse. Nūjas krusto “Universitātes Sports” un “Union” hokejisti. Foto: Jergena Hvīda ģimenes kolekcijā (autors nezināms).