LPSR čempionāti
Latvijas PSR čempionāts 1956

Tosezon meistarsacīkstes ieguva savādāku izspēles kārtību. Septiņas spēcīgākās komandas tika iedalītas A klasē, kur aizvadīja divu apļu turnīru ar spēlēm savā laukumā un izbraukumā, katrai komandai aizvadot pa 12 spēlēm. No Rīgas komandām A klasē startēja četras – “Lokomotīve”, “LVU” (“Latvijas Valsts Universitāte”), “Spartaks” un “VEF”. Vēl A klases turnīrā piedalījās komandas no Cēsīm (saukta arī par “Daugavu” vai Cēsu izlasi), Daugavpils (saukta par “Lokomotīvi” vai Daugavpils izlasi) un Talsiem (saukta par “Daugavu” vai Talsu izlasi). Sākotnēji A klasē bija paredzētas astoņas komandas un vieta bija rezervēta Rīgas “Dinamo” komandai, taču tā sezonas sākumā nespēja nokomplektēt sastāvu un no turnīra tika izslēgta.

Latvijas PSR čempionu titulu otro gadu pēc kārtas izcīnīja Rīgas “Lokomotīves” hokejisti. Par vicečempioniem kļuva “VEF” hokejisti, bet trešo vietu ieņēma studentu vienība “LVU”.

Meistarsacīkšu B grupas spēles norisinājās pa reģionālajām zonām vairākās stadijās. B grupā uzvaru izcīnīja Rīgas “ASK”, iegūstot tiesības nākamajā sezonā startēt A grupas turnīrā. Tāpat tiesības piedalīties A klases turnīrā izcīnīja Tukuma “Daugava”, kas pārspēlē par vietu A grupā divās spēlēs pieveica A grupā pēdējo vietu ieņēmušo Cēsu komandu.

A klases tabula. 1955/1956 (ieņemtā vieta, komanda, izcīnītie punkti, vārtu attiecība)

  1. “Lokomotīve” (Rīga) 21        74:19
  2. “VEF” (Rīga)               18        60:34
  3. “LVU” (Rīga)               16        62:41
  4. Talsi                              16        35:40
  5. “Spartaks” (Rīga)       7          40:63
  6. Daugavpils                  6          46:82
  7. Cēsis                             0          26:64

(Turnīra tabula saskaņā ar preses publikācijām: “Sports”, 1956. gada 16. marts; “Padomju Jaunatne”, 1956. gada 16. marts.)

Tosezon Rīgas “Lokomotīve” ar panākumiem startēja arī citos turnīros, izcīnot pirmās vietas arī Latvijas PSR kausa izcīņā un sezonas atklāšanas zibensturnīrā. Rīgas kausa izcīņā, pieveicot “VEF” komandu, uzvarēja Georga Straupes trenētā Rīgas “Dinamo” komanda, kas sezonas turpinājumā tomēr bija nokomplektējusies. Notika arī reģionālie čempionāti; piemēram, prese ziņoja, ka Liepājas meistarsacīkstēs uzvarēja “Sarkanais Metalurgs”, Kuldīgas meistarsacīkstēs – “Vulkāns”.

Latvijas PSR čempionāta un Latvijas PSR kausa izcīņas uzvarētāju “Lokomotīve” (Rīga) sastāvs 1955./1956. gada sezonā:

Aleksejs Auziņš (spēlējošais treneris), Gunārs Detlavs, Harijs Dumpis, Gunārs Hermanovičs, Ilgonis Janeks, Uldis Jankavs, Arnolds Lasmanis, Arno Leja, Viesturs Mencēns, Arvīds Niklass, Elmārs Ozoliņš, Jānis Pelše, Kārlis Sniedze, Rūdolfs Šmits

(* Komandas sastāvs saskaņā ar grāmatu: Ulmanis A., Melnās ripas bruņinieki. Latvijas hokeja vēsture, Rīga, 1998., 122. lpp.)

Mečislavs Tomkēvičs (attēlā) 50. gados spēlēja studentu komandā – Rīgas “LVU”. Bija tās kapteinis un jau tad tiesāja hokeja spēles. Vēlāk kļuva par pazīstamu hokeja tiesnesi – tiesāja PSRS Augstākās līgas spēles un arī starptautiskas sacīkstes.

Foto: Mečislava Tomkēviča ģimenes kolekcijā (autors nezināms).