LPSR čempionāti
Latvijas PSR čempionāts 1950

Latvijas PSR meistarsacīkstes norisinājās piecās zonās, un, saskaņā ar oficiālo atskaiti par hokeju Latvijas PSR, čempionātā piedalījās 21 komanda. Vispirms norisinājās priekšsacīkstes teritoriālajās zonās un līdz februāra beigām tika noskaidrotas tās astoņas komandas, kuras kvalificējas Latvijas PSR čempionāta finālturnīram. Četras komandas no tām bija no Rīgas, pārējās četras – zonu uzvarētājas ārpus Rīgas.

Daugavpils zonā uzvarēja un finālturnīram kvalificējās Daugavpils “Daugava”, kas izšķirošā spēlē bija pieveikusi Rēzeknes “Daugavu”. Jelgavas zonā uzvarēja Talsu “Spartaks”, noslēdzošajā spēlē pieveicot Bauskas “Daugavu”. Valmieras zonā uzvarēja Limbažu filca fabrikas komanda (dažviet saukta – “Daugava”). Ventspils (dažkārt saukta – Liepājas) zonā uzvarēja Liepājas “Daugava”. Savukārt no Rīgas finālturnīram kvalificējās četras komandas – “AVN” (“Apgabala virsnieku nams”; krieviski – “ODO”, “ОДО”, “Облосной дом офицеров”), “Dinamo”, Smirnova vienība (N karaspēka daļa, saukta arī “Pilots”) un “VEF”.

Latvijas PSR čempionāta fināla grupā spēles norisinājās Rīgā trīs dienas, 1950. gada 25.–27. februārī, spēles aizvadot pēc vienmīnusa sistēmas jeb izslēgšanas spēļu principa. Ceturtdaļfinālā 25. februārī Rīgas komandas sacentās ar pārējās Latvijas vienībām. Liepājas “Daugava” nebija ieradusies, un “VEF” ieguva uzvaru bez cīņas. 26. februārī norisinājās pusfināli, bet 27. februārī Latvijas PSR finālā Padomju armijas militārpersonu Smirnova vienība ar 5:1 uzvarēja Rīgas “Dinamo” komandu.

Pēc sezonas oficiālajā atskaitē par 1949./1950. gada sezonu hokejā Latvijas PSR tika ziņots: “No pilsētām un rajoniem hokeja sportu labi attīsta: Rīgas un Daugavpils pilsētas, Bauskas un Talsu rajoni.”

Finālturnīra rezultāti. 1949/1950

Ceturtdaļfināls

Smirnova vienība (Rīga) – “Spartaks” (Talsi) 8:0

“AVN” (Rīga) – “Daugava” (Daugavpils) 11:2

“VEF” (Rīga) – “Daugava” (Liepāja) U:0

“Dinamo” (Rīga) – Limbažu filca fabrika 15:0

Pusfināls

Smirnova vienība (Rīga) – “AVN” (Rīga) 11:4

“Dinamo” (Rīga) – “VEF” (Rīga) 6:3

Fināls

Smirnova vienība (Rīga) – “Dinamo” (Rīga) 5:1

Pēc Latvijas PSR meistarsacīkšu norises 1950. gada martā tika noskaidrots Rīgas kausa ieguvējs. Kausa izcīņa norisinājās pēc izslēgšanas spēļu principa. Turnīram bija pieteiktas 12 rīdzinieku komandas, taču “AVN” uz spēli neieradās. Pufinālā “Dzelzceļnieku sporta klubs” uzvarēja “Dinamo” pirmo komandu, bet “Spartaks” – “VEF” otro komandu. Rīgas kausa izcīņas finālā Rīgas “Spartaks” ar 7:3 uzvarēja “Dzelzceļnieku sporta kluba” hokejistus un izcīnīja kausu.

Latvijas PSR čempionāta uzvarētāju Smirnova vienības (N karaspēka daļa, saukta arī “Pilots”) sastāvs 1949./1950. gada sezonā:

Vladimirs Kuročkins, Nikolajs Lapšins, Viktors Mamajevs, Vladimirs Smirnovs, Jurijs Škrobora (arī – Škrobors), Pāvels Vadļevskis, Rafails (arī – Rafaels) Volkovs, Mihails Zaicevs, Nikolajs Žmiļovs (arī – Žmiļevs).

Talsu “Spartaks”. 1949./1950. gada sezonā komanda uzvarēja Jelgavas zonā un kvalificējās spēlēm Latvijas PSR čempionāta fināla grupā.

Attēls: K. Jukoņa foto, “Fiziskā kultūra”, 1950. gada februāris (periodika.lv, Latvijas Nacionālā bibliotēka).