Dibināšana
Latvijas PSR čempionāts 1959

Nelabvēlīgie laika apstākļi kavēja arī 1958./1959. gada hokeja sezonas notikumus. Pirms sezonas prese ziņoja, ka drīzumā startēs Latvijas PSR čempionāts un tā A grupā (klasē) sacentīsies astoņas komandas. A grupā bija paredzēts startēt pa vienai komandai no Talsiem un Tukuma, kā arī sešām no Rīgas – “ASK”, “Dinamo”, “Lokomotīve”, “RER”, “RPI” (“Rīgas Politehniskais Institūts”; agrākā “LVU” komanda), “VEF”. Tika plānotas arī sacensības B grupā, solot tās uzvarētājam vietu A grupā, bet 2. vietas ieņēmējam – iespēju par šo vietu pacīnīties.

Čempionāts sākās, taču laika apstākļu dēļ daudzviet nebija iespējams ne sagatavot ledus laukumus komandu treniņiem, ne aizvadīt spēles. Daudzas sacensības dažādos turnīros nenotika komandu neierašanās dēļ; to hokejisti nebija varējuši sagatavoties. Virkne iecerēto turnīru netika izspēlēti; netika pabeigts arī Latvijas PSR čempionāts.

Jau pēc sezonas tika veikts hokeja dzīves organizatorisks jauninājums. 1959. gada 7. maijā tika nodibināta Latvijas PSR Hokeja federācija. (1991. gadā šī organizācija pārdēvēta par Latvijas Hokeja federāciju – LHF.)

Hokeja komandu ierinda.

Foto: Mečislava Tomkēviča ģimenes kolekcijā (autors nezināms).