PSRS čempionāti
PSRS čempionāts 1957

Bija pienācis laiks, kad pirmā pēckara hokejistu paaudze pamazām pārtrauca aktīvās hokejistu gaitas. Šosezon Daugavā vairs nespēlēja Elmārs Bauris un Harijs Vītoliņš I.

Oktobra vidū komanda devās uz Polijas pilsētu Staļinogrudu un viņiem tas bija vēsturisks brauciens. Pirmkārt, divas dienas pēc Daugavas ierašanās Polijā pilsēta atguva savu vēsturisko nosaukumu Katovice. Otrkārt, mūsu komandai tā bija pirmā iespēja trenēties uz mākslīgā ledus. Treškārt, tas bija pirmais Latvijas PSR hokejistu brauciens ārpus PSRS robežām. Draudzības spēlēs Daugava sacentās ar Polijas otro labāko komandu Katovices Gornik.ņemot vērā, ka latviešu hokejistus tur vēl atcerējās no pirmskara laikiem uz pirmo no trim sacensībām ieradās 12 000 saktītāju. Pirmajās divās spēlēs pārāki bija viesi, kuri uzvarēja ar 3:2 un 5:4, bet trešajā Gornik revanšējās uzvarot ar 4:3.

Februāra beigās Polijas hokejisti ieradās atbildes vizītē Rīgā. Pirmajā spēlē Daugava uzvarēja Gornik ar 4:1, otrajā viesi revanšējās, apspēlējot mājiniekus ar 7:4, bet trešajā spēlē viesiem pretī stājās Rīgas sastādītā komanda, kas piekāpās poļu hokejistiem ar 1:7.

Pēc atgriešanās no Polijas mūsu meistarkomanda devās uz treniņnometni Čeļabinskā, kur arī aizvadīja pirmās čempionāta spēles. Šosezon PSRS čempionāta A klasē spēlēja 16 komandas. Pirmajā spēlē pret mājinieku Burevestņik tika panākts neizšķirts 5:5. Nākamo sacensību pret otru pilsētas komandu Avangard tika piedzīvots zaudējums ar 2:3. Pie pirmās uzvaras Daugava tika Sverdlovskā, kur ar 6:3 apspēlēja Spartak.Savukārt Novosibirskā pret Dinamo zaudējums ar 3:4.

Janvārī mūsu komanda aizvadīja sešas spēles savā laukumā. Cīņā pret Maskavas Lokomotiv, kas notika atkusnī – līņāja pat sīks lietutiņš, sīvā cīņā rīdzinieki zaudēja ar 0:2. Pret Elekrostaļu izlīdzinājums  – 4:4 tika panāts tikai mača beigās, nomainot vārtsargu Opitu pret sesto laukuma spēlētāju. Pirmo uzvaru Rīgā Daugava guva pret Gorkijas Torpedo 3:2. Pēc tam tika piedzīvoti zaudējumi pret abām Ļeņingradas komandām, bet atkal atkusnī ar 3:1 apspēlēta Maskavas Burevestņik komanda. Kad ledus Daugavas stadionā kļuva nelietojams, treniņi tika aizvadīti uz Langstiņu ezera ledus.

Februāri un martu mūsu meistarkomanda aizvadīja izbraukumā. Uzvaras un neizšķirti mijās ar zaudējumiem, pēdējo, diemžēl, bija vairāk. Pret trim vadošajām komandām rīdzinieki vispār neizgāja laukumā, kā rezultātā turnīra tabulā sešas nulles. Tas tāpēc, ka komandas vadība , reāli novērtējot mūsējo spējas, nolēma ietaupīt laiku un līdzekļus. Tādējādi čempionāta noslēgumā Daugavai 12. vieta turnīra tabulā. Protams, daļēji šo neveiksmi, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, var izskaidrot ar nelabvēlīgajiem laika apstākļiem un mākslīgā ledus laukuma trūkumu.

Daugava komandā spēlēja: vārtsargi Uldis Opits, Imants Spundiņš; aizsargi Sergejs Bogdanovs, Arnols Brauns, Alfons Jēgers, Gunārs Krastiņš; uzbrucēji Vilnis Burtnieks, Miķelis Firsovs, Hermanis Kurmelis, Arno Leja, Ļevs Ogerčuks, Jānis Pelše, Kārlis Ronis, Zigvards Salcēvičs, Voldemārs Šūlmanis; treneris Harijs Vītoliņš I.