PSRS čempionāti
PSRS meistarsacīkstes 1948

Līdzīgi kā savulaik Latvijā, arī Padomju Savienībā hokeja popularitāte strauji auga. Daudzi bendija (jeb kā toreiz to sauca – krievu hokejs) pārstāji pārnāca uz Kanādas hokeju. Otrajām PSRS meistarsacīkstēm pieteicās tik daudz komandu, ka nācās izveidot divas grupas. Desmit stiprākās vienības, tajā skaitā Rīgas Dinamo, tika iekļautas pirmajā grupā. Turnīrā izspēlēja divus riņķus. Sacensības sākās decembra vidū. Mūsu komandā vairs nespēlēja Lapainis un Arvīds Pētersons, bet klāt bija nākuši Georgs Straupe un Voldemārs Šūlmanis, kuri bija atgriezušies no izsūtījuma.

Pirmā spēle mūsējiem Maskavā pret GKS. Rīdzinieki pirmie guva vārtus (Šūlmanis). Taču tad vadību pārņēma mājinieki, bet trešdaļas izskaņā Pakalns panāca izlīdzinājumu. Spēles liktenis izšķīrās pēdējā periodā, kad uz diviem GKS vārtu guvumiem rīdzinieki spēja atbildēt tikai ar Vītoliņa precīzo metienu. Zaudējums ar 3:4. Pēc tam Dinamo guva trīs uzvaras pēc kārtas: Maskavā pret Spartak ar 5:3 un divas Ļeņingradā pret vietējo Dinamo ar 5:4 un Džeržiņec ar 6:2.

Pirmā spēle Rīgā notika 7.  janvārī un pretiniekos iepriekšējā gada čempioni Maskavas Dinamo. Jau no spēles sākuma tempu diktēja fiziski spēcīgie un ātrie maskavieši.Rīdzinieku pirmā maiņa – brāļi Šūlmaņi un Klāvs uzbrukumā, Vītoliņš I un Pakalns aizsardzībā, kā arī Mellups vārtos taktiski gudri aizsargājās un atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Pirmos divus vārtus mājinieku labā guva R. Šūlmanis, vispirms aizbēgot pa labo malu, izmantojot maskaviešu aizraušanos ar uzbrukumu, bet otros ar  negaidītu raidījumu no laukuma centra. Pēdējā trešdaļā, realizējot vairākumu, čempioni vienus vārtus atguva, bet R. Šūlmanis bija neapturams, gūstot vēl divus vārtus – 4:1. Maskaviešiem tas bija pirmais zaudējums sezonā.

Nākamo spēli pret SANC (Sarkanās armijas centrālo namu) noraudzījās apmēram 7 000 skatītāju. Karavīri izrādījās daudz bīstamāks pretinieks. Lielisks bija Bobrovs, jo gandrīz katrs viņa uzbrukums radīja briesmas rīdzinieku vārtiem. Likumsakarīgs zaudējums ar 1:8. Pēc tam sniegputenī un uz mīksta ledus tika sakauts Tallinas Dinamo (7:0), kur četrus vārtus guva Bauris. Mājas spēļu sērijas noslēgumā tika uzvarēts arī galvaspilsētas Kriļja sovetov ar 4:2. Pēdējā pirmā riņķa spēle tika aizvadīta Kauņā, kur temperatūra bija +2 grādi un jau pēc pirmās trešdaļas vietām laukumā ledus kļuva nelietojams. Viesi uzvarēja ar 2:1.

Otro riņķi mūsējie uzsāka savā laukumā tiekoties ar Ļeņingradas  kluba biedriem.Atkušņa dēļ spēle divreiz tika atlikta. Beidzot sacīkste notika, bet ledus bija mīksts un drīz vien kļuva nelīdzens. Rīdzinieki uzvarēja ar 2:1. Pēc ļeņingradiešu protesta spēles rezultāts tika anulēts un noteikta pārspēle Maskavā, kas noslēdzās neizšķirti 2:2. Otra ļeņigradiešu vienība Džeržiņec tika sagrauta ar 16:0. Visas atlikušās spēles arī notika Maskavā. 15 000 satītāju klātbūtnē ar 1:6 tika zaudēts Spartak, panāts neizšķirts 4:4 ar Kriļja sovetov, pārspēti tallinieši (9:0), Kauņa (7:1),  GKS (3:2) un zaudēts SANC ar 1:4.

Pēdējā spēle pret pērnā gada čempioniem un kluba bieriem no Maskavas bija sacensība par bronzas medaļām. Rīdziniekiem neveicās un viņi zaudēja ar 1:4, tāpat kā gadu iepriekš paliekot ceturtajā vietā. Nākamo reizi rīdzinieki PSRS čempionātos atkārtot līdzīgu panākumu spēja tikai pēc 29 gadiem.

Rīdzinieku vārtu guvēji: Roberts Šūlmanis – 24, Voldemārs Šūlmanis – 17, Elmārs Bauris – 15, Edgars Klāvs – 13, Alfons Jēgers – 4, Harijs Vītoliņš I un Laimonis Zilpaušs – pa trīs, Roberts Pakalns un Georgs Straupe – pa vieniem.

Rīgas Dinamo: vārtsargs Harijs Mellups, aizsargi Roberts Pakalns, Mārtiņš Pētersons, Harijs Vītoliņš I (spēlējošais treneris), uzbrucēji Elmārs Bauris, Alfons Jēgers, Edgars Klāvs, Georgs Straupe, Roberts Šūlmanis, Voldemārs Šūlmanis, Laimonis Zilpaušs. Treneris Jānis Dobelis.

Šajā sezonā PSRS čempionāta otrās grupas centrālajā zonā spēlēja arī pēdējā brīdī izveidotā Rīgas Daugava komanda ar spēlējošo treneri Arvīdu Pētersonu sastāvā. Astoņu komandu konkurencē iegūta piektā vieta.

Daugava: vārtsargi Nollendorfs, Imants Spundiņš,aizsargi Nikolajs Ķesteris, Laimonis Miške, Kārlis Pakalns, uzbrucēji Andersons, Aleksejs Auziņš, Vladimirs Briedis, Alfons Gulbis,  Alfrēds Kampe, Arvīds Pētersons, Eižens Pidriksons, Kārlis Plaše, Edgars Rozenbergs, Leons Zāms.