PSRS čempionāti
PSRS meistarsacīkstes 1952

PSRS meistarsacīkstēs augstākajā līgā komandu skaits palika iepriekšējais – 12, taču šoreiz tās tika sadalītas trīs apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Daugava spēlēja Sverdlovskā. Cīņas sākās decembra sākumā, bet mūsu komanda sezonai gatavojās neapmierinoši, treniņus uzsākot tikai pēc ierašanās Sverdlovskas apgabalā. Tomēr jaunajam trenerim Edgaram Klāvam, kurš iepriekšējā sezonā pats vēl devās laukumā, izdevās īsā laikā saliedēt komandu.

Pirmajā spēlē pret Maskavas Dinamo, neskatoties uz vārtsarga Spundiņa lielisko spēli, piedzīvots zaudējums ar 0:3, jo uzbrucēji neprata gūt vārtus. Arī nākamajā spēlē pret mājinieku dinamiešiem uzbrucēji neguva vārtus, taču arī Spundiņš palika sausā 0:0. Minskiešus Daugava sagrāva ar 10:0. Otrajā riņķī mūsu komanda spēlēja drošāk. Viens no stabilākajiem spēlētājiem Vītoliņš I pārkvalificējās par aizsargu. Tika gūta lieliska uzvara pār Maskavas dinamiešiem ar 2:1. Pēc tam gan līdzīgā cīņā nācās piekāpties sverdlovskiešiem 2:4 un Minskas komanda atkal tika sagrauta ar 10:1. Rīdziniekiem un sverdlovskiešiem bija vienāds punktu skaits, bet pateicoties labākai gūto un zaudēto vārtu attiecībai finālā iekļuva Daugava. Finālturnīrā mūsējie nospēlēja gaužam vāji, desmit spēlēs izcīnot tikai vienu uzvaru ar 5:3 pret Čeļabinskas vienību un palika piektajā vietā.

Rīgas līdzjutēji savu komandu  pirmoreiz ieraudzīja februāra sākumā PSRS kausa izcīņas spēlē pret Džeržiņec no Čeļabinskas, kurus mūsējie apspēlēja ar 5:2. Republikas kausa ieguvēji vefiešitajā pašā dienā zaudēja Maskavas dinamiešiem ar 0:13. Nākamajā kārtā Maskavā arī Daugava piekāpās dinamiešiem ar 0:6. Pārspēlēs par tiesībām nākamajā sezonā spēlēt PSRS meistarsacīkstēs Daugava ar 20:0 un 8:0 apspēlēja Rīgas Dinamo.

Daugava sastāvā spēlēja: vārtsargi Elmārs Ozoliņš, Imants Spundiņš; aizsargi Nikolajs Ķesteris, Arvīds Niklass, Harijs Vītoliņš I, Oļģerts Zariņš; uzbrucēji Elmārs Bauris, Romualds Buļzgis, Miķelis Firsovs, A. Galkins, Edgars Klāvs (spēlējošais treneris), Bruno Polis, Kārlis Ronis, Georgs Straupe, Voldemārs Šūlmanis.

Rezultatīvākie spēlētāji: Elmārs Bauris – 17, Voldemārs Šūlmanis – 15.