PSRS čempionāti
PSRS meistarsacīkstes 1964

Daugavai atkal bija jauns treneris ļeņingradietis Konstantīns Kapčonovs. Par otro treneri strādāja Ļevs Ogerčuks, vēlāk viņu nomainīja LVFKI absolvents Jānis Šūlbergs. Komandu papildināja vairāki pašmāju hokeja audzēkņi: Liepiņš, Strauts, tēva slavas turpinātājs H.Vītoliņš II. Vairs nespēlēja A.Antonovs. Treniņus uz ledus Daugava sāka septembrī. Diemžēl, sakarā ar nelabvēlīgajiem laika apstākļiem izjuka tradicionālā “Daugavas” stadiona kausa izcīņa vieskomandas aizbrauca trenēties uz Kijevu vai Maskavu, un Daugava palika bez līdzvērtīgiem treniņspēļu partneriem.

PSRS meistarsacīkstēs priekšsacīkstes vairs nenotika A klases komandas bija sadalītas divās grupās. Daugava bija ieskaitīta otrajā grupā, kur risinājās cīņa par 11.21. vietu. Turnīrs notika četros  riņķos. Vispirms mūsējie aizvadīja septiņas spēles Rīgā. Pirmais pretinieks Sverdlovskas Spartaks. Sākumā aktīvāki bija viesi, tomēr pirmos vārtus ar tālu Apsīša metienu guva mūsējie. Rīdziniekiem spēlējot mazākumā, sverdlovskieši panāca izlīdzinājumu, bet J.Antonovs pretuzbrukumā atkal izvirzīja vadībā mūsējos. Pirmās trešdaļas beigās Reps realizēja skaitlisko pārsvaru. Sverdlovskieši vairākkārt samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, taču Daugava neizlaida iniciatīvu no rokām un izcīnīja uzvaru (6:3). Turpmāk tik gludi vairs negāja mūsējie piedzīvoja piecus zaudējumus, pieveicot vienīgi turnīra pastarīšus Penzas Dīzelistu.

Pirmajā izbraukuma turnejā rīdzinieki aizvadīja pa divām spēlēm piecās pilsētās. Omskā temperatūra bija +2º, laukumā vietām rēgojās kaila zeme. Daugava šajos eksotiskajos apstākļos panāca neizšķirtu, bet otrajā spēlē pat uzvarēja. Novokuzņeckā rīdzinieki piedzīvoja divus zaudējumus, bet Novosibirskā un Kuibiševā guva pa uzvarai. Turnejas noslēgumā mūsējie Penzā sacentās ar turnīra pastarīšiem. Līdzšinējās spēlēs penzieši bija piedzīvojuši tikai zaudējumus. Rīdzinieki, acīm redzot, gaidīja, ka uzvara pati iekritīs rokās. Mājiniekiem to tik vajadzēja! Jau pirmās trešdaļas vidū Daugavas stāvoklis kļuva bezcerīgs (0:4). Mūsējie centās kaut ko saglābt, taču bija jau par vēlu (3:5). Otrajā dienā juceklīgā spēlē Daugava izmocīja uzvaru (8:6).

Gada beigās Kapčonova vietā par galveno treneri sāka strādāt Šūlbergs. Viņa vadībā Daugava savā laukumā guva trīs uzvaras pēc kārtas: pret Novosibirskas, Omskas un Penzas hokejistiem. Pēc tam Rīgā viesojās turnīra līdervienība Sverdlovskas Spartaks. Rīdzinieki cīnījās ļoti centīgi. Pašaizliedzīgi vārtus sargāja Micītis. Pirmie panākumu ar Naumova metienu guva mūsējie. Otrās trešdaļas beigās sverdlovskieši rezultātu izlīdzināja. Pēdējā trešdaļā rīdzinieki pārgāja uz spēli ar divām maiņām. Spēlētāji pagura. Sportiskās vīrišķības paraugs bija komandas kapteinis Krastiņš. Ar savu aktivitāti un individuālo meistarību viņš rautin rāvās cīņā, diemžēl, pārējiem vairs nebija spēka viņu atbalstīt. Nepilnas divas minūtes pirms spēles beigām sverdlovskieši guva izšķirošos vārtus (1:2).

Pēc šīs dramatiskās cīņas iestājās zināms atslābums. Pret Permas Molot rīdzinieki vāji nospēlēja aizsardzībā un piedzīvoja divus zaudējumus. Atkal notika treneru maiņa Šūlberga vietā nācā pieredzējušais Ronis. Negaidīti veiksmīgi Daugava nospēlēja pret spēcīgo Kazaņas USK. Rīdzinieki pārsteidza Tatārijas hokejistus ar ātru, neatlaidīgu un precīzu sadarbību, gūstot pārliecinošu uzvaru (7:1). Otrajā spēlē viesi iespaidīgi revanšējās (3:8).

Janvāra beigās Rīgā viesojās ASV sastādītā vienība, kurā bija iekļauti Austrumu līgas spēlētāji. Daugava bija papildināta ar vairākiem Maskavas Lokomotīves hokejistiem. Kaut gan ažiotāža bija neaptverama, amerikāņi izrādījās vāji pretinieki. Jau no paša sākuma iniciatīvu droši savās rokās ņēma Daugava. Mūsējie prasmīgi izvairījās no liekiem asumiem, diktēja tempu un izcīnīja iespaidīgu uzvaru (9:1).

Pēc tam Daugava devās kārtējā izbraukumā. Permā mūsējie divās spēlēs guva divus punktus, Sverdlovskā vienu, bet Kazaņā palika tukšā. Principiāla bija spēle Rīgā ar Kijevas Dinamo. Kijevieši Daugavai bija seni paziņas, jo šajā komandā spēlēja vairāki bijušie rīdzinieki. Sākumā Bušs izvirzīja vadībā mūsējos, bet viesi drīz vien rezultātu izlīdzināja. Pirmās trešdaļas pēdējā minūtē, spēlējot mazākumā, Bušs izrāvienā guva vēl vienus vārtus. Otrās trešdaļas beigās pirmo reizi vadībā izvirzījās kijevieši. Pēdējās trešdaļas sākumā viesi ieguva divu vārtu pārsvaru, taču spēles beigās ar Spādes un Naumova rezultatīviem metieniem Daugava tomēr panāca neizšķirtu (4:4). Arī abas spēles Kijevā beidzās neizšķirti.

Marta vidū Rīgā viesojās līderkomanda Novokuzņeckas Metalurgs. Pirmo spēli mūsējie zaudēja (3:6). Arī otrajā dienā viesi sāka ar brāzmainiem uzbrukumiem. Tomēr panākumu pirmie guva rīdzinieki pēc asa uzbrukuma, kurā piedalījās Reps un Majancs, ripa no viesu spēlētāja nūjas ielidoja vārtos. Trešdaļas vidū Metalurgs rezultātu izlīdzināja. Otrās trešdaļas sākumā divus vārtus guva Krastiņš. Līderi neatlaidās un divreiz samazināja rezultāta starpību, taču rīdzinieki nepalika atbildi parādā. Vēl pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja Bušs un Salcevičs. Daugava uzvarēja (5:3). Pēdējā kārtā rīdzinieki nospēlēja neizšķirti  ar Kuibiševas ASK (3:3). Turnīra beigās mūsējie ierindojās 8. vietā.

Sezonas noslēgumā rīdzinieki aizvadīja vairākas draudzības spēles ar augstākās līgas komandām. Mūsējo sniegums pret Voskresenskas Himik (6:6, 8:2) un Kriļja Sovetov (5:2, 3:2) pārsniedza vispārdrošākās cerības. Rīdzinieki uzspieda viesiem tik ātru un agresīvu darbību, ka pretinieki netika līdzi.

Daugavas sastāvs:

vārtsargi: Jevgeņijs Kartoviščenko, Anatolijs Micītis, Broņislavs Samovičs

aizsargi: Jurijs Antonovs, Kārlis Apsītis, Ēvalds Grabovskis, Eduards Kļaviņš, Juris Liepiņš, Jevgeņijs Siņicins

uzbrucēji:  Andris Bušs, Gunārs Krastiņš, Vladislavs Majancs, Anatolijs Malahovs, V.Naumovs, Juris Reps, Zigvards Salcevičs, Verners Spāde, Nikolajs Stolfāts, Eduards Strauts, Harijs Vītoliņš II

galvenais treneris: Konstantīns Kapčonovs (līdz decembra beigām), Kārlis Ronis (kopš janvāra vidus)

treneris: Jānis Šūlbergs

Rezulatīvākie spēlētāji: Andris Bušs – 31, Zigvards Salcevičs – 25, Juris Reps – 23, Gunārs Krastiņš – 19, V.Naumovs – 17, Verners Spāde – 13, Jurijs Antonovs – 11, Eduards Strauts – 6, Vladislavs Majancs – 3, Harijs Vītoliņš II – 3.