PSRS čempionāti
PSRS meistarsacīkstes 1970

Rīgas Dinamo sastāvā izmaiņas nebija lielas. No komandas aizgāja Ansveriņš, Apsītis un daži “viesstrādnieki”, klāt nāca Knirks, Lomakins, Haralda Vasiļjeva jaunākais brālis Edmunds, Malovs (no Jaroslavļas). Tihonova vadībā komanda kļuva aizvien spēcīgāka. Ievērojami uzlabojās fiziskā sagatavotība. Spēlētāji sāka laukumā vairāk domāt, iemācījās orientēties sarežģītās situācijās. Pārbaudes spēlēs rīdzinieki izmēģināja spēkus pret dažādu līgu komandām, arī pret Maskavas Dinamo (4:6). Jaroslavļas turnīrā rīdzinieki palika pēdējie, savukārt Kuibiševā izcīnīja pirmo vietu. Lielākās problēmas sagādāja aizsardzība. Sākot ar šo sezonu bija atļauta spēka spēle visā laukumā, līdz ar to biežāk gadījās traumas.

Rīgas skatītāji savu komandu ieraudzīja tikai novembra vidū pirmajā PSRS meistarsacīkšu spēlē pret Kuibiševas ASK. Kopš ilga pārtraukuma pie Daugavas stadiona bija sastopami lieko biļetīšu kārotāji. Atkalredzēšanās ar komandu bija visai patīkama. Uzmanību uzreiz piesaistīja saturīgās kombinācijas, stingrā spēles disciplīna, lieliskā fiziskā sagatavotība, komandas spēka apziņa. Kuibiševiešus mūsējie pieveica pārliecinoši (9:2, 5:1). Tikpat iespaidīgi tika sakauta arī Uļjanovskas vienība (9:3, 7:1). Pirmajā izbraukumā mūsējiem pretim stājās bijušā rīdzinieka J.Antonova trenētie Čerepovecas hokejisti. Atkal abās spēlēs uzvarēja Rīgas Dinamo. Grūti klājās Rīgā pret Kaļiņinas ASK. Kaļiņinieši bija labi ielāgojuši izmaiņas noteikumos un uzspieda rīdziniekiem spēka spēli. Tikai 56. minūtē Deņisovs guva uzvaras vārtus (5:4). Otrajā dienā rīdzinieki zināja, kas viņus sagaida, tomēr pretlīdzekļus atrast nebija viegli. Pēc otrās trešdaļas rezultāts bija mūsējiem nelabvēlīgs. Pēdējās trešdaļas sākumā Vorobjovs panāca izlīdzinājumu, un Kršeminskis izvirzīja vadībā rīdziniekus. 58. minūtē viesi panāca neizšķirtu. Tribīnēs iestājās drūms klusums. Tomēr pēdējā minūtē rīdzinieki panāca lūzumu. Divus vārtus guva Kršeminskis, un Rīgas Dinamo izcīnīja kārtējo panākumu (6:4). Arī turpmāk mūsējie soļoja no uzvaras uz uzvaru. Pēc tam, kad rīdzinieki pārliecinoši apspēlēja savus tuvākos sekotājus ļeņingradiešus (9:1, 3:1), nebija vairs ne mazāko šaubu, ka Rīgas Dinamo turnīrā izcīnīs pirmo vietu.

Piedzīvojumu tomēr netrūka. Dņeprodzeržinskā rīdzinieki gandrīz stundu nostāvēja pie viesnīcas durvīm, gaidīdami autobusu. Beigās nekas cits neatlika kā doties uz spēli ar tramvaju un kājām, stiepjot smagās somas. Tomēr arī pēc šādas “iesildīšanās” rīdzinieki izcīnīja uzvaru jau deviņpadsmito pēc kārtas. Taču otrajā dienā Rīgas Dinamo zaudēja punktu (3:3). Pirmajā trešdaļā mūsējie ieguva trīs vārtu pārsvaru. Otrajā trešdaļā komanda spēlēja pašpārliecināti, un mājinieki divus vārtus atguva. Pēdējā trešdaļā rīdzinieki saņēmās, visu laiku uzbruka, taču priekšpēdējā minūtē vienā no retajiem pretuzbrukumiem ielaida trešo ripu. No Dņeprodzeržinskas mūsējie aizbrauca pavisam nospiestā garastāvoklī. Šūlbergs vēlāk stāstīja, ka vēl stundu pēc spēles visi bijuši kā ar ūdeni aplieti. Tik negaidīti smags izrādījās pārdzīvojums par pirmo zaudēto punktu.

Nākamajā spēlē Podoļskā mūsējie bija kā sasaldēti, nekādi nespēja pārvarēt milzīgo sasprindzinājumu. Tikai otrās trešdaļas beigās Gurēvičs guva pirmos vārtus. Pēc tam Dinamo atraisījās un, izmantojot Torpedo pagurumu, beigās paaugstināja rezultātu līdz 4:0. Otrā spēle risinājās nepārtrauktā sniegputenī, kam mājinieki prata piemēroties labāk. Ieguvuši trīs vārtu pārsvaru, podoļskieši ļoti prasmīgi aizstāvējās. Tiklīdz rīdzinieki ieraidīja ripu uzbrukuma zonā, mājinieki to uztvēra un augstu pāri spēlētāju galvām raidīja atpakaļ, zinādami, ka tālu tā neaizslīdēs un iemetiena pie viņu vārtiem nebūs. Tā rīdzinieki piedzīvoja pirmo zaudējumu (2:4).

Arī otrajā riņķī Rīgas Dinamo soļoja no uzvaras uz uzvaru. Savā laukumā pret Čeļabinskas Metalurgu mūsējie sasniedza īstu rezultativitātes rekordu (19:2). Rīdzinieki zaudēja vēl tikai vienreiz Ļeņingradā (3:4). Atbildes spēlē mūsējie neatstāja pretiniekiem ne mazākās cerības uz glābiņu (10:1). Mūsējo uzvara turnīrā bija vairāk nekā pārliecinoša.

Sezonas noslēgumā rīdzinieki aizvadīja vairākas draudzības spēles. Vispirms mūsējie izaicināja augstākās līgas neveiksminiekus Sverdlovskas Automobilistu. Pārāki bija rūdītie viesi (2:4, 3:7). Cīņas iznākumu izšķīra sverdlovskiešu mazliet lielāks ātrums, mazliet lielāks spēks, mazliet vairāk rūdījuma un mūsējo kļūdas aizsardzībā. Pēc tam rīdzinieki sacentās ar Ņižņijtagilas Sputņiku otrās līgas austrumu zonas uzvarētājiem; tātad savdabīgs otrās līgas fināls. Abas spēles beidzās neizšķirti (2:2).

Rīdzinieku lielisko sniegumu ievēroja arī PSRS jauniešu izlases treneri viņi iekļāva savā komandā mūsu aizsargu Odincovu. No Eiropas meistarsacīkstēm Ženēvā Odincovs atgriezās ar zelta medaļu.

Visu sezonu turpinājās Rīgas Sporta pils celtniecība. Talkā gāja arī hokejisti.

Vagonnieki B klases līderos

RVR komanda (treneris Vītoliņš II) B klases Baltkrievijas zonā izcīnīja otro vietu aiz Minskas SKIF. Vissavienības junioru čempionāta zonas turnīrs notika janvārī Jelgavā. Rīgas Dinamo sastāvā spēlēja arī meistarkomandas dalībnieki Balderis, Knirks un H.Vasiļjevs, diemžēl, viņi nevarēja visās spēlēs piedalīties. Mūsējie palika trešajā vietā. Jauniešu zonas sacensībās Kaļiņinā Rīgas Dinamo (Salcevičs) ierindojās ceturtajā vietā.