PSRS čempionāti
PSRS meistarsacīkstes 1991

Politiskās kaislības aizēnoja hokeja kaislības. Tostarp Rīgas Dinamo aizvadīja vienu no veiksmīgākajām sezonām, kopvērtējumā izcīnot piekto vietu un vismaz pa reizei pieveicot ikvienu no favorītiem. Turnīra sākumā, balstoties uz Irbes meistarību, mūsējie galveno akcentu lika uz spēli aizsardzībā. Tas nedeva gaidītos rezultātus, jo Artūrs tomēr nespēja atkārtot pērnā gada fantastisko sniegumu. Aizsardzībā rīdzinieku stabilākais pāris bija MaticinsGrigorjevs. Strauji progresēja Sandis Ozoliņš. Tomēr mūsējo galvenais spēks bija uzbrukumā. Rīdzinieki kļuva par meistarsacīkšu rezultatīvāko komandu. Fanduļa, Semerjaka un Vītoliņa maiņas visu sezonu aizvadīja praktiski nemainīgā sastāvā; ceturtā piecnieka ietvaros treneri izmēģināja jaunos. Turnīra sākumā līderu lomu uzņēmās maiņa BeļavskisFanduļsBoldaveško. Veiksmīgo finiša spurtu nodrošināja trijotne I.TomansVītoliņš IIIPavlovs. Individuāli otro vietu rezultatīvāko sarakstā izcīnīja Znaroks, sesto Beļavskis, septīto Fanduļs. Znaroks tika iekļauts PSRS izlases kandidātu sarakstā, tomēr uz pasaules čempionātu Tihonovs viņu nepaņēma.

Rīgas Dinamo cīnījās saliedēti, azartiski un aizrautīgi. Sevišķi atmiņā iespiedušās cīņas ar ACSK vienību, kura vienmēr simbolizējusi padomju sporta varenību. Turklāt šī komanda pārstāvēja to pašu armiju, kuras tanki braukāja pa Viļņas un Rīgas ielām! Maskavā mūsējie armijniekus pieveica, panākot lūzumu pēdējā trešdaļā (5:3). Dramatiski risinājās spēle Rīgā. Pirmā trešdaļa pagāja abpusēji bīstamos uzbrukumos, tomēr vārtsargu meistarība ņēma virsroku. Otrās trešdaļas vidū ACSK izvirzījās vadībā, taču pēc trim minūtēm Fanduļs panāca izlīdzinājumu. Pēdējo trešdaļu rīdzinieki iesāka neveiksmīgi, un trīs minūtes pirms beigām rezultāts bija rīdziniekiem nelabvēlīgs (1:3). 58. minūtē Znaroks vienus vārtus atguva. Rīdzinieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, iespieda ACSK vienību aizsardzības zonā, un dažas sekundes pirms beigu signāla Beļavskis panāca neizšķirtu (3:3).

1990. gada 14. septembrī Rīgas Dinamo draudzības spēlē sacentās ar leģendāro NHL komandu Montreal Canadiens. Pirmā trešdaļa aizritēja līdzīgā cīņā. 15. minūtē pēc lieliskas kombinācijas pirmos vārtus guva Boldaveško, taču jau pēc trim minūtēm Korsons panāca izlīdzinājumu. Otrajā trešdaļā Kurtnols no burzmas vārtu priekšā vadībā izvirzīja kanādiešus. Pēdējā trešdaļā Rišē un Savārs vēl divreiz pārspēja Irbi, vienus vārtus guva arī Znaroks (2:4). Ziemassvētku brīvdienās mūsējie Olbani izcīnīja “Amerikas kausu”, finālā pieveicot ASV studentu izlasi (5:2).

RASMS-Energo (treneris Banovs) PSRS meistarsacīkšu otrajā grupā ieņēma 13. vietu. Junioru vienība izstājās no vissavienības meistarsacīkstēm. Latvijas hokeja augsto klasi apliecināja S.Ozoliņš un Žoltoks, kuri PSRS junioru izlases sastāvā pasaules meistarsacīkstēs Kanādā izcīnīja sudraba medaļas.

Augstākā līga

Rīgas Dinamo sastāvs:

vārtsargi: Artūrs Irbe, Sergejs Naumovs, Sergejs Poļakovs

aizsargi: Leonīds Beresņevs, Sergejs Čudinovs, Konstantīns Grigorjevs, Viktors Ignatjevs, Ulvis Katlaps, Andrejs Maticins, Aigars Mitčenkovs, Sandis Ozoliņš, Normunds Sējējs, Dmitrijs Zinovjevs

uzbrucēji:  Igors Akuļiņins, Aleksandrs Beļavskis, Sergejs Boldaveško, Aigars Cipruss, Vjačeslavs Fanduļs, Aleksandrs Kerčs, Juris Opuļskis, Grigorijs Panteļejevs, Igors Pavlovs, Jevgeņijs Semerjaks, Sergejs Seņins, Ilmārs Tomans, Harijs Vītoliņš III, Oļegs Znaroks, Sergejs Žoltoks

galvenais treneris: Ēvalds Grabovskis

treneri: Juris Reps, Mihails Vasiļonoks

Rezultatīvākie spēlētāji: Oļegs Znaroks 51(24+27), Aleksandrs Beļavskis 42(16+26), Vjačeslavs Fanduļs 38(26+12), Aleksandrs Kerčs 33(16+17), Igors Pavlovs 32(19+13), Ilmārs Tomans 32(18+14), Harijs Vītoliņš III 31(12+19), Sergejs Boldaveško 29(16+13), Jevgeņijs Semerjaks 28(8+20), Andrejs Maticins 21(1+20).

A klases otrā līga

13. vietā – RASMS Energo

vārtsargi: Uģis Freivalds, Juris Klodāns, Sergejs Naumovs, Sergejs Poļakovs, Pēteris Skudra, Andrejs Žagars

aizsargi: Igors Bondarevs, Andrejs Fjodorovs, Agris Freimanis, Viktors Ignatjevs, Artūrs Kupaks, Ivo Labucks, Rodrigo Laviņš, Jānis Lukaševskis, Rolands Meinarts, Aigars Mitčenkovs, Sandis Ozoliņš, Budimirs Paltovs, Agris Roštoks, Kārlis Skrastiņš, Aleksandrs Šilovs

uzbrucēji:  Aleksandrs Ankudinovs, Sergejs Ankudinovs, Artis ābols, Igors Brezgins, Aigars Cipruss, Māris Drelings, Ingus Eglītis, Armands Freibergs, Sergejs Gerasimovs, Normunds Karpinskis, Sergejs Linčuks, Vitālijs Ļeonovs, Edgars Nadežņikovs, Juris Opuļskis, Grigorijs Panteļejevs, Uldis Pūpols, Aigars Razgals, Aleksejs Rešetņikovs, Sergejs Seņins, Sergejs Skosirevs, Igors Šilovs, Jānis Tomans, Aleksandrs Vaičuls, Valerijs Vauļins, Sergejs Žoltoks

galvenais treneris: Jevgeņijs Banovs

treneri: Māris Baldonieks, Ojārs Rode