PSRS čempionāti
“VVS MVO” komandas aviokatastrofa pie Sverdlovskas
1950 gada 7. janvārī Latvijas hokeja vēsturē saistās ar divu latviešu – Harija Mellupa un Roberta Šūlmaņa bojā eju aviokatastrofā pie Sverdlovskas. Reiss no Maskavas, ar kuru lidoja “VVS MVO” hokeja komanda , kurā abi tolaik spēlēja, uz Čeļabinsku , bet puteņa dēļ lidosta slēgta un tiek meklēta iespēja, arī sliktas redzamības apstākļos, to nosēdināt Sverdlovskā, taču rezultāts bija traģisks .
Bojā gāja visa komanda un ekipāža. Abi bija lieliski hokejisti. Īpaši izcēlās Harijs Mellups, talantīgs un ļoti dauzpusīgs sportists. Prata sevi parādīt kā labu futbolistu, basketbolistu, bokseri, tenisistu, bet hokeja meistarībā praktiski bija sasniedzis PSRS izlases līmeni. Arī Roberta Šūlmaņa meistarība tikusi augstu vērtēta.
1976 gada augustā Rīgas ,,Dinamo” tika uzaicināta piedalīties turnirā Sverdlovskā ,,Akmens ziediņš”, kurš bija veltīts “VVS MVO” komandas bojā eja, un komandai bija iespēja apskatīt katastrofas vietu, kur savu lidojumu beidz divi izcili mūsu tautieši.
GKS komanda pastāvēja no 1945. līdz 1953. gadam un spēlēja PSRS čempionātā hokejā, no 1951. līdz 1953. gadam izcīnot arī trīs PSRS čempiones titulus. Tā tika izveidota 1945. gadā pēc Josifa Staļina pavēles. Par komandas aizbildni kļuva viņa dēls Vasīlijs Staļins. 1946.—47. gada sezonā hokeja komanda sāka spēlēt PSRS čempionātā. Tās spēlējošais treneris bija Anatolijs Tarasovs. No 1949. līdz 1953. gadam komanda spēlēja Vsevolods Bobrovs. Par spīti aviokatastrofai, komanda aizvadīja nākamo spēli. Vasīlijs Staļins panāca, ka viņa tēvs par aviokatastrofu neuzzina. Komandas “VVS MVO” hokejisti apbedīti brāļu kapos Koļcovā (tag. Jekaterinburgas teritorijā).