Latvijas čempionāti
Notikumi

Hokejam nelabvēlīgi laika apstākļi būtiski ietekmēja arī nacistiskās okupācijas laika trešo sezonu. Turklāt latviešu hokejistu rindas darīja retākas mobilizācija nacistiskās Vācijas bruņotajos spēkos. Rīgā tika uzsākti hokeja treniņi un aizvadītas dažas draudzības spēles. Latvijas čempionāts tosezon netika aizvadīts, taču tika sarīkotas Rīgas meistarsacīkstes. Rīgas čempionātā piedalījās divas komandas, un uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešama tikai viena…

1942./1943. g. sezonā otrās nacistiskās okupācijas laika Latvijas meistarsacīkstes tika plānotas plašākas nekā iepriekšējā sezonā. Turnīrā piedalījās vairs nevis četras, bet sešas komandas. Tāpat kā iepriekšējā čempionātā divas komandas nāca no “Universitātes Sporta”. Divas vienības komplektēja atjaunotais “Armijas Sporta Klubs” (“ASK”); 1942. gadā tika iegūta atļauja oficiāli lietot “ASK” nosaukumu, un “Rīgas Sporta Kluba” hokeja komandas ieguva…

1941. gada vasarā vienu okupācijas varu nomainīja cita. Vācijas bruņoto spēku iebrukuma rezultātā Sarkanā armija bija patriekta, bet padomju okupācija tika aizstāta ar nacistisko režīmu. Beidza pastāvēt padomju sezonā izveidotās sporta organizācijas un tostarp hokeja komandas, un darbību atjaunoja dažas sporta biedrības, kas bija pastāvējušas brīvā valstī. Tā tika atjaunota “Universitātes Sporta” hokeja vienība. Tika…

Šis turnīrs izrādījās pēdējās neatkarīgas valsts meistarsacīkstes uz daudzām desmitgadēm.  Priekšvēstneši jau bija pirms sezonas. 1939. gada septembrī Vācija un Padomju Savienība saplosīja Poliju, sākās Otrais pasaules karš. Vācija organizēja vācu izcelsmes iedzīvotāju izceļošanu no dažādām valstīm uz Trešo Reihu. Saskaņā ar Latvijas – Vācijas līgumu 1939. gada rudenī mūsu valstī tika slēgtas vācu biedrības, t.sk. sporta…

Tosezon Latvijas izlasei bija paredzēts plašāks izbraukums Rietumeiropā, ieskaitot dalību pasaules čempionātā Cīrihē un Bāzelē. Savukārt sezonas noslēgumā bija paredzēts t.s. Latvijas olimpiskais turnīrs, kas bija iekļauts ik pēc četriem gadiem notiekošo Latvijas Vispārējo sporta svētku programmā. Tādēļ Latvijas meistarsacīkstes bija diezgan kompaktas – viena apļa turnīrs četrām komandām, un to izspēlēja 1939. gada janvārī–februārī. Līderi…

Valsts meistarsacīkstēs startēja četras komandas, no 1937. gada decembra līdz 1938. gada februārim aizvadot divu apļu turnīru – pa sešām spēlēm katrai komandai. Čempiontitulu atguva “Armijas Sporta Kluba” (“ASK”; Rīga) hokejisti, un viņiem tā bija ceturtā reize valsts meistaru jeb čempionu godā. Arī šajā sezonā karavīriem bija izdevies izcīnīt par vienu punktu vairāk, nekā to prata “Universitātes…

Valsts meistarsacīkstēs startēja četras komandas, kas izspēlēja divu apļu turnīru. Šoreiz kalendārā katrai komandai bija paredzētas sešas spēles. 1937. gadā savu pirmo valsts čempionu titulu izcīnīja “Universitātes Sporta” hokejisti, kuri beidzot no čempionu pozīcijām bija pabīdījuši trīs gadus dominējušo Rīgas “Armijas Sporta Kluba” (“ASK”) komandu. Studentu komanda Latvijas čempionātā nebija zaudējusi nevienu spēli – piecas uzvaras…

1936. gads visā pasaulē bija olimpiskais. Latvijas hokeja izlase pirmoreiz startēja ziemas olimpiskajās spēlēs, kas togad norisinājās Garmišā-Partenkirhenē (Vācijā). Tosezon pirms starta olimpiskajā turnīrā mūsu hokejisti aizvadīja tikai vienu starptautisku spēli – starp Rīgas un Tartu izlasēm. Tādēļ par valstsvienības spēlētāju faktisko sagatavošanos kļuva Latvijas čempionāta spēles, kas norisinājās no decembra līdz februārim. Čempionāta kārtība…

Tosezon mūsu hokejisti aizvadīja diezgan bagātīgu starptautisko spēļu sēriju. Latvijas izlase devās uz pasaules čempionātu Davosā (Šveicē) un pa ceļam aizvadīja spēles Vācijā, Latvijas studentu izlase noturēja draudzības spēles un piedalījās akadēmiskajās meistarsacīkstēs, ko mūsdienās sauc par universiādi, Sanktmoricā (Šveicē), bet pēc atgriešanās startēja SELL studentu olimpiādes hokeja turnīrā Rīgā. Piemēram, “Union” komanda bija devusies…

Sākot no šīs sezonas, cīņā par Latvijas čempionu titulu piedalījās tikai Rīgas komandas. Liepājā meistarsacīkstēm pieteicās tikai “Olimpija”, bet ar vienu komandu nebija iespējams nokomplektēt vienu grupu. Turpmāk par Latvijas čempionvienību kļuva komanda, kura bija izcīnījusi visvairāk punktu un ierindojās turnīra tabulas pirmajā vietā. 1933./1934. g. sezonā starptautiskas sacīkstes aizvadīja Rīgas izlase, kā arī “Universitātes Sports”…