Jessens Andrejs

Uzvārda rakstība arī Jesens. Latvijas valstsvienības uzbrucējs, izlasē aizvadījis piecas oficiālās spēles, piedalījies Eiropas čempionātā (1932.), pasaules čempionātā (1935.).Valsts hokeja čempionātos aizvadījis septiņas sezonas, Latvijas meistartitula ieguvējs (1937.), veiksmīgi spēlējis studentu izlases sastāvā. Presē sniedza vērtīgas speciālreportāžas par Latvijas hokejistu gaitām un spēlēm Davosā, Klostersā, Sanktmoricā. Rezultatīvs, ar labu tehniku apveltīts hokeja uzbrucējs, dažreiz kritizēts par aizraušanos ar individuālu spēli, taču tikpat bieži slavēts, kad  individuālā meistarība deva rezultātu. A. Jessens ir pirmā Latvijas izlases hat-trick  autors pasaules čempionātos (1935. gadā pret Nīderlandi).

Startējis arī Latvijas bendija izlasē, četrkārtējs valsts čempions. Rezultatīvs futbolists Latvijas čempionātos. Pēc Otrā pasaules kara aktīvs latviešu sporta norišu dalībnieks Volterdingenas nometnē Rietumvācijā. Spēlējis arī galda tenisu, trenējis vācu futbolistus. Aizrāvās ar medībām un mekšķerēšanu.

Beidzis  LU Tautsaimniecības fakultāti, strādāja agronoma profesijā. No 1944. gada bēgļu gaitās Vācijā, 1948. gadā pārcēlās uz Kanādu, kur Antigonišas apkaimē (Jaunskotijas province) nodarbojās ar lauksaimniecību.