Jurgens Arvīds

Krīstīts – Kārlis Arveds Jurgens; dokumentos vārds galvenokārt Arveds.

Daudzpusīgs Latvijas hokeja spēlētājs,  aizvadījis 16 oficiālas spēles (pēc IIHF datiem,dažādos avotos 15 vai 17), piedalījies Eiropas čempionātā (1932.), divos pasaules čempionātos (1933., 1935.), ziemas olimpiskajās spēlēs (1936.). Latvijas valstsvienības kapteinis 1933. gada pasaules čempionātā Prāgā. Latvijas izlases treneris (1935. – 1940.), kad 1939. gadā valstsvienību  vienu mēnesi trenēja kanādietis Lerijs Māršs bija trenera palīgs. Latvijas valstavienības oficiālais pārstāvis (1938. – 1940.), tajā skaitā divos pasaules čempionātos.

1930.gadā Jurgenam ir īpaši nopelni hokeja ieviešanā Latvijā. Bija viens no pirmajiem jaunās spēles popularizētājiem LZSS sporta klubos divdesmito gadu nogalē. Pirms 1930./1931. gada sezonas kopā ar zviedru Svenu Jansonu vadīja hokeja noteikumu kursus hokejistiem un tiesnešiem. Tajā pašā laikā organizēja hokeja komandu biedrībā Rīgas Vanderers, spēlēja tās sastāvā. Pēc sezonas pārgāja uz ASK, kura rindās aizvadīja sešas sezonas, trīs reizes kļūstot par valsts meistara titula ieguvēju. Bija Rīgas ASK hokeja sekcijas vadītājs. Trīsdesmitajos gados darbojās LZSS bendija-hokeja, vēlāk hokeja sekcijā, bija tās valdes loceklis un sekcijas vadītājs (1937. – 1940.), aktīvs hokeja tiesnesis ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskajā arēnā. Vienīgais tā laika hokeja tiesnesis no Latvijas, kurš tiesājis spēli pasaules čempionātā (1939.). Popularizēja hokeju presē ar skaidrojošiem rakstiem.

Pēc 1937. gada čempionāta noslēguma prese rakstīja: „Vienības (ASK) kapteinis un dvēsele Jurgens , kas ir viens no mūsu ledushokeja pionieriem, gan tapis lēnāks un pasmagāks, bet tik lielu taktiķi un spēles izpratēju Latvijas ledushokejistu saimē otru vairs nevar atrast. Bīstams viņš arī ar saviem tāliem, spēcīgiem metieniem.”

Prasmīgi spēlēja bendiju, bija viens no sava laika izcilākajiem Latvijas futbola vārtsargiem. Starpkaru posmā visvairāk  spēļu Latvijas futbola izlasē aizvadījušais vārtsargs (36), tajā skaitā olimpiskajās spēlēs