Krastiņš Gunārs

Ievērojams latviešu hokeja aizsargs, uzbrucējs un treneris.

Sportot sāka kā futbolists; bija Latvijas PSR jauniešu un junioru futbola izlašu kapteinis. Hokeju sāka spēlēt Rīgas “VEF” jauniešu komandās; viņa pirmais treneris – Roberts Pakalns.

Kopā 15 sezonas startēja Rīgas “Daugavas” (vēlāk nosaukums “RVR”, “Daugava/RVR”; no 1967. gada – “Dinamo”) PSRS čempionātos – no 1955./1956. līdz 1969./1970. gada sezonai; bija komandas kapteinis. Bija viens no labākajiem centra uzbrucējiem Latvijā, izslavēts par augstu disciplinētību, spēles izpratni un rezultativitāti. 60. gados “Daugavas” sastāvā izcēlās vienā uzbrucēju maiņā kopā ar Andri Bušu un Zigvardu Salcēviču (saukta arī par “zelta maiņu”).

Vēl būdams hokejists, pievērsās trenera darbam. 1967./1968. gada sezonā bija spēlējošais treneris Rīgas “RVR” komandā PSRS B klases čempionātā. 60. gadu beigās un 70. gadu pirmajā pusē arī “RVR” (vēlāk – “Latvijas Bērzs”) treneris PSRS un Latvijas PSR turnīros. Vēlāk – “Latvijas Bērza” hokeja skolas treneris un direktors. Vairākkārt kļuva par Latvijas PSR čempionu kā spēlētājs un kā treneris. Bija viens no specializēto hokeja klašu idejas autoriem. Starp Gunāra Krastiņa audzēkņiem bija t.s. “latviešu strēlnieku” paaudzes hokejisti Ulvis Katlaps, Normunds Sējējs, Ilmārs Tomans, Harijs Vītoliņš (III), kuri 1987./1988. gada sezonā Rīgas “Dinamo” izcīnīja PSRS čempionāta sudraba medaļas.

Gunārs Krastiņš ir bijis ilggadējs dažādu Latvijas jauniešu komandu treneris kā Latvijas, tā Krievijas, Baltkrievijas turnīros. Ir darbojies Latvijas U-20 un Latvijas U-18 izlases treneru kolektīvā. Savus audzēkņus radinājis pie lielām slodzēm, kas atzīts par nozīmīgu ieguldījumu jauno hokejistu turpmākajās gaitās. Darbojies Latvijas Hokeja federācijas Treneru padomē.

Gunāra Krastiņa intervija (video):