Mellups Harijs

Latviešu hokejists – vārtsargs. Sāka spēlēt “US” komandā. Viņa pirmie treneri bija vecākais brālis Augusts un kaimiņš Georgs Jankovskis. Ieguvis republikas čempiona titulu “Dinamo” sastāvā 1946.gadā, arī Latvijas izlases dalībnieks. H.Mellups bija Rīgas “Dinamo” sastāvā Vissavienības sacensībās no 1947. līdz 1949.gadam.

1950.gadā viņš pārgāja uz Maskavas “GKS”. H.Mellups ir viens no visu laiku izcilākajiem un tehniskākajiem Latvijas vārtsargiem. Viņš ļoti labi pārvaldīja spēli ar nūju, arī lieliska reakcija un ar pārdomātu spēli un rīcību stabilizēja komandas darbību aizsardzībā. H.Mellups bija mērķtiecīgs cīnītājs, jo nekad nesamierinājās ar zaudējumu – acīmredzamais ieguvums no boksa nodarbībām, jo jau 1943.gadā izcīnīja junioru meistartitulu spalvas svarā. Arī nodarbošanās ar futbolu, basketbolu un tenisu, ar ļoti labiem panākumiem, veidoja sportisko pamatu straujam progresam.

Negaidīti nāca piedāvājums piedalīties Maskavas izlases sastāvā, kas praktiski bija PSRS izlase, starptautiskajās sacensībās ar Prāgas “LTC”- vienu no spēcīgākajiem Eiropas klubiem tajā brīdī. Izlases treneris, kas bija vēl toreiz nepazīstamais A.Tarasovs, H.Mellupam uzticēja sargāt vārtus visās spēlēs un viņš attaisnoja trenera uzticību – 6:3, 3:5 un 2:2. Šīs spēles tika aizvadītas 1948.gadā, bet nākamajā gadā viņš jau sargāja “GKS” komandas vārtus. Šajā komandā viņš spēlēja līdz traģiskam notikumam – lidmašīnas avārijai 1950.gada 7.janvārī pie Sverdlovskas. H.Mellups bija nospēlējis aptuveni 60 spēļu.