Salcevičs Zigvards

Ievērojams latviešu hokeja spēlētājs, treneris un organizators.

Hokeju sāka spēlēt 20. gs. 40.–50. gadu mijā Rīgas “VEF” komandās; par viņa pirmo treneri kļuva Roberts Pakalns. Latvijas PSR turnīros spēlēja Rīgas “VEF” un “ASK” komandās. Kopā 13 sezonas spēlēja Rīgas “Daugava” (vēlāk nosaukums “RVR”, “Daugava/RVR”; no 1967. gada nosaukums “Dinamo”) PSRS čempionātos – no 1955./1956. līdz 1967./1968. gada sezonai.

Kā hokeja uzbrucējs atzinību izpelnījās ar tehnisku un taktiski pārdomātu spēli. 60. gados “Daugavas” sastāvā izcēlās vienā uzbrucēju maiņā kopā ar Andri Bušu un Gunāru Krastiņu (saukta arī par “zelta maiņu”). Zigvards Salcevičs bija viens no komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem.

Pēc hokejista gaitu beigšanas Rīgas “Dinamo” sastāvā 60. gadu beigās un 70. gadu pirmajā pusē hokeja skolas “Dinamo” treneris, kā arī spēlēja “Latvijas Bērzs” komandā Latvijas PSR čempionātā. Vēlāk, 1974.–1991. gadā PSRS Augstākajā līgā startējušās Rīgas “Dinamo” komandas administrators. 90. gados “NIK’s Brih” galvenais treneris Latvijas Virslīgā; līdz ar komandu vairākkārt kļuva par Latvijas čempionu. Vēlāk valsts čempionātos startējušās komandas “Vilki” treneru kolektīvā.