Spundiņš Imants

Viens no ievērojamākajiem latviešu hokeja vārtsargiem 20. gs. 50. gados.

No bērnības aizrāvās ar futbolu un hokeju. 40. gadu otrajā pusē kļuva par PSRS čempionāta B grupā (klasē) startējošās Rīgas “Daugavas” hokeja vienības vārtsargu. 1949./1950. gada sezonā Rīgas “Spartaka” sastāvā Latvijas PSR čempionātos, bet pēc tam no 1950./1951. līdz 1956./1957. gada sezonai sargāja vārtus PSRS A klases čempionātā startējušajā Rīgas “Daugavā” (iepriekš un vēlāk nosaukums – Rīgas “Dinamo”). 50. gadu beigās un 60. gados galvenokārt Latvijas PSR čempionātā, spēlēja komandās “RER”, “Latvijas bērzs”.

50. gados bija viens no labākajiem vārtsargiem PSRS čempionātos. Avīze “Sports” rakstīja (1956. gada 21. februārī): “Ne velti Imants Spundiņš tiek uzskatīts par vienu no labākiem hokeja vārtsargiem Padomju Savienībā. Spēlē viņš vienmēr mierīgs un aukstasinīgs. Nekas viņu nespēj ietekmēt vai novērst tā uzmanību no cīņas norises.”

Kā viens no retajiem latviešiem kļuva par PSRS izlases rezerves vārtsargu. Vēlākos gados Imants Spundiņš atcerējās (intervijā laikrakstam “Sports” 1996. gada 13. decembrī): “Piecdesmitajos mani ievēroja PSRS izlases treneri, taču tā arī paliku trešais vārtsargs, jo Pučkovu un Mkrtčjanu izkonkurēt neizdevās. “Kastē” stāvot, galvenais ir labi pārvaldīt lielo nūju un saglabāt brīvu, nesasprindzinātu stāju, lai īstajā brīdī izdarītu atspērienu. Pretinieku uzbrucējus varēju viegli atšifrēt. Ja viņi izrāvienā skatās uz ripu, zinu, ka “paņemšu”. Ja viens otram lūram acīs, iznākums neprognozējams.”

Futbolu spēlēja uzbrucēja postenī. Pēc sportista karjeras beigām strādāja par futbola treneri.