Šūlmanis Voldemārs

Dokumentos arī Valdemārs Šulmanis. Latvijas valstvienības uzbrucējs, aizvadījis divas oficiālās valstsacīkstes (1940.), kurās guvis trīs vārtus. 1941. gadā Rīgas “Dinamo sastāvā kļuva par Latvijas PSR čempionu. Vācu okupācijas laikā spēlēja dažādās vienībās. Pēc Otrā pasaules kara spēlēja PSRS čempionātā Rīgas “Dinamo” sastāvā (saukta arī “Daugava”, no 1947. – 1957.) . Bija “Daugavas” kapteinis. Pēc tam spēlēja RER komandā Latvijas PSR čempionātā. Hokejā uzbrucējs, slavēts par izkopto tehniku, rezultivitāti, spēles taktisko izpratni.

Ar panākumiem spēlēja arī  basketbolu dažādās komandās. Bija viens no vadošajiem LDzB (Latvijas Dzelzceļnieku biedrība) spēlētājiem, vēlāk “Lokomotīve” komandas kapteinis Latvijas PSR čempionātā. Spēlēja arī futbolu  US, RVR komandās. Piecdesmitajos gados darbojās kā futbola treneris, nebija svešs arī handbols.

Studējis LU Inženierzinātņu fakultātē. Otrā pasaules kara beigās mobilizēts Latviešu leģionā. Pēc kara nonāca PSRS varas iestāžu apcietinājumā. Pēc aktīvo sporta gaitu beigām strādāja par sporta tehnisko darbinieku, bija atbildīgs par sportistu ekipējumu. V. Šūlmaņa brālis – hokejists Roberts Šūlmanis (1922. – 1950.).