Opits Uldis

Ievērojams latviešu hokeja vārtsargs, treneris un organizators; viens no sieviešu un veterānu hokeja līdzdibinātājiem Latvijā.

Par hokeja vārtsargu kļuva pēc trenera Roberta Pakalna ierosinājuma 50. gadu sākumā Rīgas “VEF” komandā. PSRS čempionātos startējošās Rīgas “Daugavas” sastāvā debitējis 1953./1954. gada sezonā. “Daugavā” ar pārtraukumiem spēlēja līdz 1960./1961. gada sezonai. Latvijas PSR čempionātos 50. gados spēlēja “VEF” (Rīga) sastāvā, 60. gados – “RER” un “Latvijas bērzā”. Ir bijis Latvijas PSR čempions.

Pēc aiziešanas no meistarkomandas “Daugava” 60. gadu sākumā pievērsās hokeja trenera darbam. Treneris dažādās komandās, t.sk. “Dinamo” dažāda vecuma komandas, “Ķekava”, “Latvijas bērzs”, “Vecmeistars”. 17 gadus bija “Dinamo” hokeja skolas treneris. Darbojās kā “Latvijas bērza” hokeja skolas treneris un administrators; bija Rīgas RASMS (Republikas augstākās sporta meistarības skola) administrators. Ilggadējs jauniešu un veterānu komandu treneris.

Kopā ar domubiedriem organizēja veterānu hokeja norises Latvijā. Organizēja Latvijas veterānu izlases dalību starptautiskos veterānu turnīros, rīkoja veterānu līgas darbu Latvijā, ilgstoši pats spēlēja Latvijas veterānu komandās. Līdzdarbojās Latvijas Hokeja federācijas (LHF) veterānu organizācijās, bija LHF Veterānu padomes vadītājs.

Aktīvi līdzdarbojies sieviešu hokeja ieviešanā Latvijā. No 90. gadu sākuma trenēja sieviešu hokeja klubu “Laima”, kas kļuva par Latvijas sieviešu hokeja izlases bāzes komandu. 90. gados bija Latvijas sieviešu hokeja izlases galvenais treneris; viņa trenētā izlase 1993. gada martā Kijevā uzvarēja Eiropas čempionāta B grupā (otrajā līmenī).

Ulda Opita intervijas (video):