Vithofs Roberts Kurts Leonhards

Vāciski Robert Kurt Leonhard Witthoff. LZSS algots ziemas sporta veidu vispārējās fiziskās sagatavotības treneris (1934. – 1940.). Pirms ziemas sezonas sākšanās vadīja ziemas sporta veidu pārstāvju, tajā skaitā hokejistu, sausos treniņus, bet ziemas sezonā specializējās ātrslidotāju trenēšanā.

Bija daudzpusīgs sportists un treneris dažādos sporta veidos. Aktīvās sporta gaitas uzsāka 1906. gadā Rīgā, izcili startējis dažādās vieglatlētikas disciplīnās. Pirms Pirmā pasaules kara kļuva par Krievijas impērijas (Viskrievijas) čempionu kārtslēkšanā. Ar panākumiem startēja ātrslidošanā pirms un pēc Pirmā pasaules kara, kad dzīvoja Somijā. Spēlēja futbolu. 1922. gadā atgriezās Latvijas sportā. Vairākkārtējs Latvijas čempions vieglatlētikā, bija futbola tiesnesis. Kļuva par vienu no vadošajiem SSS sportistiem un treneriem dažādos sporta veidos. Neskatoties uz to, ka Vithofs no 1924. – 1934. gadam bija sociāldemokrātu sporta norišu dalībnieks, ka viņi piekopa no pārējā Latvijas sporta savrupu darbību, nosodot kontaktus ar tā saukto pilsonisko sportu, viņš šajā laikā trenēja arī nesociāldemokrātu sportistus.

Pēc SSB Cīņa slēgšanas (1934.) pilnībā iekļāvās Latvijas vienotajā sporta darbā, kļuva par atzītu un pieprasītu ātrslidošanas, vieglatlētikas un vispārējās fiziskās sagatovotības treneri. Slavenākais Vithofa audzēknis bija 1939. gada Eiropas čempions ātrslidošanā Alfons Bērziņš. 1944. gada rudenī viņš izceļoja uz Vāciju. Pēc Otrā pasaules kara dzīvoja Briselē, Beļģijā, kur sākuma strādāja sporta inventāra fabrikā, no četrdesmito gadu beigām – šokolādes fabrikā.