Daugavas stadions

Daugavas stadions ir daudzfunkcionāls stadions Rīgā, Latvijā, kas tika dibināts 1927.gadā un tika piešķirts sporta organizācijai „Strādnieku sports un sargs”. Tajā tika izbūvēts futbola laukums, vieglatlētikas sektori, skrejceļi ar četriem celiņiem. No trim pusēm stadionu ierobežoja tribīne ar sešām solu rindām un stāvvietām dažiem tūkstošiem skatītāju.

1956.gadā Latvijas PSR Ministru padome nolēma piešķirt finanšu līdzekļus mākslīgās ledus slidotavas būvei „Daugavas stadiona” teritorijā. Ledus slidotavas būves darbi tika pabeigti 1960.gadā un tā tika nodota ekspluatācijā.

1960.gadā pie stadiona nodibināja Bērnu sporta skolu, tajā bija četras nodaļas – vieglatlētikas, daiļslidošanas, ātrslidošanas un hokeja.
1961.gadā 1.janvārī tika izveidota BASB „Daugava” Rīgas sporta kombināts, kurā ietilpa – biedrības centrālais stadions, Bērnu sporta skola un mākslīgā ledus slidotava. Rīgas sporta kombināts „Daugava” kļuva par Latvijas lielāko sporta bāzi.

1998. gada 13. februārī nokritis Daugavas stadiona ledus halles jumta pārsegums (tautā saukts par pūsli). Stadiona administratore Baiba Āboliņa ziņoja, šajā laikā ledus hallē neesot notikušas nekādas sporta nodarbības, strādnieki esot iezīmējuši līnijas uz ledus. «Šāds iznākums bija gaidāms jau sen, jo jumts – patiesībā tas bija tāds piepūsts pūslis – uzstādīts septiņdesmito gadu beigās un sev paredzēto laiku nokalpojis vismaz divkārt.

Vēlāk gan jumts tika atjaunots un sporta norise ledus hallē varēja turpināties. Tomēr drošības apsvērumu dēļ, 2016. gada 31. oktobrī Daugavas stadiona ledus halli slēdza.

Laika periodā no 2015. līdz 2023.gadam tiek plānota teritorijas pilnīga pārveidošanai. Stadiona attīstības projektā līdz 2020. gada pavasarim plānots uzbūvēt ledus halli ar diviem ledus laukumiem.