PSRS čempionāti
PSRS meistarsacīkstes 1986

Balderis bija pārgājis darbā uz Japānu, kur trenēja Oji Seishi vienību. Līdz ar to mūsu komandas vēsturē bija noslēdzies vesels laikmets, kuru varētu dēvēt par “Baldera laiku”. No Rīgas Dinamo aizgāja arī Golovkovs. Arī papildinājums bija krietns: Katlaps un Pavlovs.

Sezonas ievadā mūsējie uzvarēja “Sovetskij Sport” balvas turnīrā Rīgā. Skatītāji pirmo reizi varēja praksē vērot jaunu taktisko paņēmienu pusminūtes pārtraukumu, ko treneris var pieprasīt jebkurā spēles brīdī. Arī PSRS meistarsacīkstes dinamieši sāka veiksmīgi pēc pirmā riņķa rīdzinieki ieņēma trešo vietu aiz ACSK un Maskavas Dinamo. Armijniekiem mūsējie Rīgā zaudēja (1:4), bet pret Maskavas kluba biedriem aizraujošā spēlē izbraukumā panāca neizšķirtu (3:3).

Otrā riņķa sākumā Maskavas dinamieši viesojās Rīgā. Diemžēl, izrādījās, ka rīdzinieki vēl joprojām psiholoģiski nav gatavi cīņai par medaļām. Mūsējie nokļuva iedzinēju lomā jau pašā sākumā pēc aizsargu kļūdas un tā arī nespēja atgūties no šī trieciena (1:5). Toties pēc tam rīdzinieki Maskavā pieveica Kriļja Sovetov un ACSK. Īpašu prieku sagādāja panākums pret armijniekiem, kuriem tas bija pirmais zaudējums turnīrā. Vispirms vārtus guva mājinieki, taču jau pēc nepilnām divām minūtēm Šipicins realizēja skaitlisko vairākumu. Otrajā trešdaļā rīdzinieki ar Taboļina un Pavlova metieniem izvirzījās vadībā. Spēles beigas aizritēja ar nospiedošu ACSK teritoriālo pārsvaru, tomēr vairāk par vieniem vārtiem mājinieki atgūt nespēja (3:2). Šī uzvara vēlreiz apliecināja mūsu komandas potenciālās iespējas, tomēr izšķirošajos brīžos, kad vajadzēja nostiprināties vadošo komandu trijniekā, rīdzinieki nespēja mobilizēties un nodemonstrēt savu labāko sniegumu. Jau nākamajā kārtā pēc lieliskā panākuma Maskavā mūsējie izlaida no rokām uzvaru pret Ļeņingradas ASK, pēdējās minūtēs zaudējot divus vārtus (4:4). Īstu sagrāvi dinamieši piedzīvoja pret Spartaku (1:7). Pirmā posma noslēgumā mūsējie ieņēma ceturto vietu, par četriem punktiem atpaliekot no trešās.

Cīņu par PSRS meistarsacīkšu medaļām mūsējie atsāka ar spēli savā laukumā pret Maskavas Dinamo. Vispirms vadībā izvirzījās rīdzinieki.  Otrās trešdaļas sākumā maskavieši panāca izlīdzinājumu brīdī, kad mūsējo vārtiem šķietami nevarēja draudēt ne mazākās briesmas. Viesi pārkāpa noteikumus, tiesnesis signalizēja aizturēto sodu, Vasiļonoku nomainīja sestais laukuma spēlētājs, un Abalmasovs… ieraidīja ripu savas komandas tukšajos vārtos. Gala rezultātā rīdzinieki piedzīvoja sāpīgu neveiksmi (2:3). Mūsējie vēl ilgi nespēja atgūties no šī trieciena, finālposma pirmajā riņķī (deviņās spēlēs) gūstot tikai sešus punktus. Toties sezonas beigās rīdzinieki sasparojās un izcīnīja septiņas uzvaras pēc kārtas, pieveicot gan Maskavas Dinamo (3:0), gan Spartaku (4:1), gan ACSK (3:2). Noslēgumā mūsējie ierindojās piektajā vietā. Par labākajiem spēlētājiem komandā pasludināja vārtsargu Vasiļonoku, aizsargus Durdinu un Freimani, uzbrucējus Beļavski, Lubkinu un Znaroku, kā arī debitantu Pavlovu.

Otrās līgas rietumu zonā, sākot ar šo sezonu, Latviju pārstāvēja RASMS (Republikas Augstākās sporta meistarības skola). Jaunajiem spēlētājiem acīm redzami trūka pieredzes šāda līmeņa sacīkstēs. Uz laiku mūsējie pat noslīdēja pēdējā vietā. Talkā nāca gadījums izrādījās, ka Kijevas ASMS sastāvā pret mūsējiem spēlējis pieteikumā neminēts hokejists. Divi zaudējumi pārvērtās uzvarās, un mūsējie nedaudz attālinājās no bīstamās zonas. Turnīra beigās RASMS ieņēma desmito vietu.

Augstākā līga:

Rīgas Dinamo sastāvs:

vārtsargi: Vitālijs Samoilovs, Mihails Vasiļonoks

aizsargi: Leonīds Beresņevs, Vladimirs Durdins, Agris Freimanis, Konstantīns Grigorjevs, Mārtiņš Grundmanis, Ulvis Katlaps, Valerijs Kuzņecovs, Andrejs Maticins, Andrejs Taboļins, Dmitrijs Zinovjevs

uzbrucēji:  Mihails Abalmasovs, Aleksandrs Beļavskis, Igors Brezgins, Vladimirs Dudins, Aleksejs Froļikovs, Sergejs Gapejenko, Aleksandrs Kerčs, Vladimirs Lubkins, Igors Pavlovs, Jevgeņijs Semerjaks, Sergejs Skosirevs, Jurijs Šipicins, Mihails Šostaks, Oļegs Znaroks

galvenais treneris: Vladimirs Jurzinovs

treneri: Vjačeslavs Nazarovs, Pjotrs Vorbojovs

Rezultatīvākie spēlētāji: Aleksandrs Beļavskis 24(14+10), Vladimirs Lubkins 21(11+10), Jurijs Špicins 19(12+7), Aleksejs Froļikovs 19(9+10), Oļegs Znaroks 18(12+6), Sergejs Gapejenko 17(12+5), Vladimirs Dudins 11(8+3), Sergejs Skosirevs 11(8+3), Igors Brezgins 11(6+5), Vladimirs Durdins 11(6+5).